Zavřít reklamu

goodreaderiPhone štandardne poskytuje možnosť prezerania dokumentov, či už ide o tie z Microsoft Office alebo z iWork od Apple. iPhone však neumožňuje štandardne synchronizovať dokumenty cez iTunes, bezdrôtový prenos dokumentov, alebo vytvorenie priečinkov pre ich prehľadné zoskupenie a rýchlejšie nájdenie dokumentu. Toto všetko môžete mať, a to s aplikáciou GoodReader, ktorá otvorí nové možnosti prezerania dokumentov nielen vám, ale aj vašemu iPhonu! A to všetko len za 2,39€! (v App Store taktiež nájdete verziu pre iPad za tú istú cenu).

Ako dostať dokumenty do aplikácie GoodReader

Na tomto si vývojári GoodReaderu dali záležať a  popracovali na tom. Existuje viacero možností, ako sem dokumenty dostať, jedna lepšia ako druhá.

možnosť – štandardná synchronizácia s iTunes, aj keď pridávanie dokumentov nie je ,,štandardné” pretiahnutie súboru do iTunes. Stačí mať nainštalovaný GoodReader v iPhone, pripojiť iPhone k iTunes, kliknúť na iPhone, potom zvoliť z horného menu (kde sa nachádzajú položky ako Apps, Music, …) položku Apps. Úplne na spodku sú aplikácie, ktoré sa môžu synchronizovať. Stačí zvoliť v ľavom stĺpci GoodReader, v pravom pridať. Takto tiež môžete dokumenty z iPhonu dostať späť do Macu.

možnosť – príloha z mailu. Nájdite mail s prílohou, na prílohu kliknite prstom a podržte, počkajte kým sa vám otvoria možnosti. Potom kliknite na Otvoriť v ,,GoodReader”. Dokument sa už automaticky naimportuje.

možnosť – stiahnuť dokument z nejakého serveru (alebo aj internetu), napr. Dropboxu alebo MobileMe iDisk , Google Docs a množstva ďalších.

možnosť – bezdrôtovo cez Wi-Fi. Na tento spôsob prenosu súborov nájdete detailný návod priamo v aplikácií.

5. možnosť – importovať fotografie z iPhonu.

goodreader
goodreader

Akcie s dokumentmi

Tých je tu tiež požehnane, ako možností na import. Vytváranie priečinkov je samozrejmosťou. Nájdete tu však aj možnosť vytvárania Zip-ov, posielanie dokumentov ako prílohu v maily, ale aj kopírovanie, vytvorenie textového dokumentu, premenovanie dokumentu, presúvanie a samozrejme vymazanie dokumentu. Neoceniteľnou je aj možnosť bezdrôtovej tlače dokumentov. Možností je tu samozrejme viacej (viď obrázky nižšie).

goodreader
goodreader

Ovládanie

Vidno, že na aplikácií si dali skutočne záležať. Niekedy však platí, že menej je viac. Dali sem totiž množstvo ovládacích prvkov na množstvo funkcií, ktoré aplikáciu robia trochu neprehľadnou, aj keď užitočnou. Keď si už toľko na tom dali záležať, nemohli vymyslieť efektívnejšie ovládanie? Hlavne pri prvých spusteniach a práci sa vám bude zdať dosť neprehľadné, ale časom si človek zvykne, aj keď nie dobrovoľne. Osobne mi ovládacie prvky pripadajú strašne na sebe natlačené, ale to je vec osobného názoru, ako aj ovládanie aplikácie.

goodreader
goodreader

Pomoc s GoodReaderom

GoodReader je aplikácia s množstvom funkcií, pri ktorých môže nastať množstvo otázok. Všetky odpovede nájdete priamo v aplikácií, v spodnej lište, ikona otáznika. Pre ľudí, ktorí nevedia po anglicky však môže nastať problém, pretože celý pomocník je v angličtine, ako aj aplikácia.

goodreader
goodreader

Záver

GoodReader je skvelá aplikácia, ktorá dokáže vaše dokumenty uložiť v iPhone a vykonávať s nimi základné funkcie, na ktoré sme zvyknutí z Macu. Možností na import a export je dosť, takže každí kto používa iPhone a chce mať svoje dokumenty vždy so sebou (a to aj offline), prehľadne usporiadané, nemá nad čím váhať. Jediným mínusom tejto skvelej aplikácie je podľa mňa trocha zložitejšie ovládanie, na ktoré si treba zvyknúť. Aj napriek tomu aplikáciu vám môžem len doporučiť.

GoodReader si môžete za cenu 2,39€ stiahnuť v Apple iTunes App Store tu pre SR.
GoodReader si môžete za cenu 2,39€ stiahnuť v Apple iTunes App Store tu pre ČR.

Související články

Dnes nejčtenější

.