Zavřít reklamu

Vytvořené odpovědi

 • Odpověď: druhý disk Mac mini #44208

  Už rozumím, to co jsem napsal o mé zkušenosti s 2 HD v mém Mac mini 2012 je pro model 2014 bohužel k ničemu. Nicméně, něco jsem na internetu našel, zkuste to prozkoumat. Ale nevím, zda to lze u našich prodejců sehnat, možná to bude potřeba objednat z ciziny.
  Na eBay jsem našel např:
  https://www.ebay.com/i/233409877411
  https://www.ebay.com/itm/1x-M-2-NGFF-NVMe-SSD-Card-For-Upgrade-Mac-Mini-Late-2014-A1347-MEG-Series-Parts/383688602906
  Díly pro upgrade nabízí také firma OWC, tam už jsou ale ceny vyšší:
  https://www.owcshop.eu/catalog/product_info.php/mini-2014-aura-addon-p-1690
  připadně komplet s SSD:
  https://www.owcshop.eu/catalog/index.php/internal-mini-late-2014-c-124_379

  Odpověď: iPhone SE vzdálená správa #44145

  Apple Device Enrollment Program (DEP) je více popsán na https://support.apple.com/cs-cz/HT204142, případně na https://www.alza.cz/apple-dep.
  Pokud kupujete použité zařízení tak si vždy ověřte že mobil je úplně odhlášený a lze se přihlásit přes vaše Apple ID, jinak NEBRAT. Ideálně když je v továrním nastavení.
  To co vypadá jako výhodný nákup je často výhodný nákup jen pro prodejce, protože to zařízení má v podstatě nulovou hodnotu a on jej také takto získal.

  Odpověď: druhý disk Mac mini #44192

  Jaký máte model Mac mini? Já to řešil u svého Mac mini i7 late 2012 16 GB RAM, který stále disponuje dostatkem výkonu pro mé použití. Montáž byla jednoduchá, i když jsem se ji trochu obával. Zvládne to každý průměrně zdatný jedinec. Je jen potřeba si pořídit buď samostaný kabel nebo celou sadu pro rozšíření skládající se z kabelu a dalších pomůcek. Já si to tehdy objednal levně z Číny sadu ale díval jsem se, že kabel lze koupit i u nás za ceny cca 500 Kč. Na čínských eshopech jsem nyní viděl za ceny od 3 USD.
  Návod na výměnu je na ifixit.com, záleží ale jaký model Mac mini máte.

  Odpověď: numpers, pages… pro high sierra #44139

  Pokud by měl někdo čerstvé appleID a chtěl to nainstalovat na starý Mac tak je to docela problém. Jediné co mne napadá je nainstalovat to na nějaký nový mac, kde je možno instalovat novou verzi, pak programy klidně smazat a odhlásit se a pak už pod tímto AppleID půjde instalovat na ten starší Mac.
  Je to takové zvláštní, že Apple nedovolí své vlastní programy co dává zdarma nainstalovat jednoduše do staršího systému a musí se na to jít oklikou.

  Já jsem před pár roky na nový Mac chtěl nainstalovat Aperture, což z AppStore nešlo, protože už jej Apple přestal prodávat a podporovat. A tehdy jsem našel radu na netu, že mám v AppStore na novém počítači hledat v sekci Koupené a odtamtud to bez problémů nainstaluji. A povedlo se, tak od té doby si pamatuji jak to funguje.

  Odpověď: numpers, pages… pro high sierra #44132

  Ještě doplnění - teď jsem si to vyzkoušel na mém stařičkém MacMini 2009, který používám jak server a bez problémů jsem tam nainstaloval Numbers. Zeptá se vás to jestli chcete nainstalovat starší verzi programu kompatibilní s vašim systémem.

  Pokud jste si kdykoliv v minulosti pod vašim Apple Id tyto aplikace stáhnul, tak tam určitě budou.

  Odpověď: numpers, pages… pro high sierra #44131

  Jsou tam stále, jen je musíte hledat v AppStore v sekci Koupené

  Odpověď: NE/NAbijeni iPhone SE #44018

  Znovu jsem rozebral můj nenabíjejíci iPhone SE a žádný kondík v okolí bateriového konektoru a který jsem mohl urvat jsem bohužel nenašel 🙁 Můžete mne někdo prosím trochu navést?

  Odpověď: NE/NAbijeni iPhone SE #44008

  Hlásím stejný problém po výměně baterie v mém iPhone SE 2016 - úplně stejné symptopy, které jsou popisovány. Díky za radu k vyřešní, pokusím se.

  Odpověď: Imovie pro Sierru 10.12.6 #43987

  Verzi iMovie pro váš systém lze, jen jste asi nezvolila správný postup. Zřejmě jste v AppStore zadala "iMovie" do vyhledávácího okna a zobrazilo se, že nemáte dostatečně nový systém pro instalaci. Je na to třeba jít jinak, přepněte si nahoře na Koupené a vyhledejte v seznamu iMovie. Pokud jste ho v minulosti měla nainstalováno, tak tam jistě bude. Vyberte instalovat a v okénku potvrďte, že chcete instalovat starší verzi iMovie, tj. poslední verzi, která je kompatibilní se Sierrou. Program se vám nainstaluje, teď jsem to zkoušel, mám staričký MacMini 2009 s El Capitanem, který používám jako server a po přečtení příspěvku mne napadlo, že by se mi i tam mohl ještě hodit 🙂
  To že máte na NTFS disku všechny položky uzamčené je tím, že MacOS z licenčních důvodů nepodporuje zápis na NTFS disky, měla jste zřejmě ovladač třetí strany, který se vám při přeinstalaci systému deaktivoval.

  A starší systém na váš iMac samozřejmě nainstalovat lze (není to iPhone), jen to bude ve vašem případě trochu pracnější postup. V případě potřeby trochu popíšu.

  Odpověď: Externí HDD #43985

  Spusťte Diskovou Utilitu a ofoťte obrazovku a nasdílejte ho tady. Ať se potvdí to co píše výše Johny, může to být i jinak než píše.

  Odpověď: Apple watch GPS #43984

  Když mám na výletu v kapse i telefon, tak se moje AW 3 nijak extrémně nevybíjejí. Také by mne zajímalo kdy bere systém polohu z hodinek a kdy z telefonu, který má větší baterku. Nenarazil jste někdo na dokument, kdy by to bylo detailně popsáno?

  Odpověď: Home button – SE 2020 #43983

  Tak jak píše Marek, odnést v prvním roce co nejdříve k autorizovanému prodejci nebo přímo do autorizovaného servisního střediska (to vyřízení ještě urychlí). Když už máme roční celosvětovou záruku, tak ji třeba využívat. Já měl před 4 roky problém s Touch ID a vykytovalo se to jen občas, měl jsem strach že mi reklamaci neuznají. Odnésl jsem do autorizovaného servisního střediska a po 2 dnech už mi volali abych si přišel pro "nový" telefon.
  Ten první rok to má Apple nastaveno dobře, duhý rok záruky už je větší problém, tam musíte reklamovat tam, kde jste koupili, což se může natahovat a můžete narazit na neochotu a vytáčky.

  Odpověď: staré updaty macOS #43681

  Asi bych zkusil nastartovat macbook z externího disku pokud máte tu možnost. Ale bude asi třeba na něm mít Catalinu nebo Big Sur. Pak by už to mělo jít smazat. Bohužel Catalina dokáže být se svou ochranou systémových souborů docela nepříjemná. Proto používám produkčně stále ještě Mojave a Catalinu mám jen na experimenty.

  Odpověď: Macbook Pro 2012 13” #42853

  Používám tento MacBook Pro jako záložní a stále mi slouží dobře. Mám na něm Catalinu, tj. poslední aktuální macOS.
  Vyměnil jsem si v něm starý disk za SSD a paměť RAM zvedl na 16 GB, tak šlape docela rychle. Je to poslední Pro, ve kterém jde vyměnit bez jakýhkoliv problémů disk i operační paměť. Taktéž jsou na rozdíl od nových MBP k dispozici všechny obvyklé porty, takže nejsou potřeba žádné redukce, snad jen redukce nebo kabel na HDMI, to lze ale docela levně dokoupit.
  Podle mne se na uvedenou požadovanou práci docela hodí. Ale určitě bych vyměnil disk za SSD (pokud jej už nemá) a zvedl RAM aspoň na 8 GB. Toto lze dnes pořídit docela levně. Pak bude šlapat dobře ješte nějaký ten rok. Já přes něj pouštím do TV filmy a to zvládá absolutně bez problémů při kakémkoliv kodeku.

  Kromě uvedených dobrých vlastností je potřeba uvést i několik omezení:

  • je dost těžký
  • rozlišení displeje je jen 1280x800 což je dnes docela bída. Ale jinak je displej velmi kvalitní. Pokud se ale připojí externí displej, tak grafika utáhne až 2560x1600, což je velmi slušné
  • letošní nový macOS, který výjde na pozim už na tento MacBook už nahrát nepůjde