Zavřít reklamu

Vytvořené odpovědi

 • Odpověď: URGENTNE – Strata dát #53129

  No tak hlavně že se zadařilo. Včera vyšel MacOS 13.4 a tam opravili tu chybu, co jsem měl já.

  Odpověď: URGENTNE – Strata dát #53126

  Zkus otevřít soubory na jiném počítači. APPLE má problém v souvislosti s aktualizací na 13.3, kdy nejdou některé soubory zejména s diakritikou v názvu otevřít.
  Zkusil jsi je otevřít přímo z náhledu?

  Odpověď: Vibrace po spojení hovoru #53005

  A že jsem tak smělý, k čemu je to dobré? To nepotřebuji hlásit, to přece vidím...😁

  Odpověď: Historie volání #52925

  Ještě se k tomu vrátím. Historie je omezena na 100 hovorů, což dovedu pochopit, že někomu kdo má desítky hovorů denně nemusí stačit.
  Upřímně řečeno, když jsem se nad tím zamyslel, tak mi to též nepřijde úplně logické, zejména když SMS či maily mohu mít i několik lit nazpět archivované.

  Ale k meritu věci:
  Buď se spokojit s výpisy od operátora, kde je každý hovor i deset let zpětně dohledatelný, nebo použít některou z aplikací třetí strany.

  Ovšem na obranu APPLE bych rád řekl, že zřejmě nebyly na toto tlaky, protože pro většinu lidí je 100 hovorů zpětně plně dostačujících.

  Odpověď: Historie volání #52922

  Tak pak jedině výpisy, tam lze dohledat vše. A určitě bude nějaká aplikace třetí strany, co toto umí. Ale vzhledem k tomu, že 99,9% uživatelů tuhle funkci nepotřebuje, tak holt v základu není.

  Odpověď: Historie volání #52919

  Historii lze snadno dohledat ve výpisech od operátora. Já jsem to nikdy nepotřeboval, jedině jako kontrolu v případě problémů s vyúčtováním.
  Ale chápu, že uživatelé Androidu tyhle píčoviny často potřebují k životu.

  Odpověď: Batéria #52569

  Určitě bych zkusil následující. Záloha, poté telefon uvést nejlépe přes DFU do továrního nastavení a poté nabít na 100%. Pokud večer bude mít baterie 100% a ráno méně jak ca 90-95%, pak je problém s baterií, ale spíše s power managementem, či dalším součástkami na desce. Pokud je vše OK, pak provést klasicky synchronizaci s iCloudem a nastavit jen klíčové aplikace.
  Tím se jasně zjistí, zda je problém SW či HW charakteru. Další postup už je dle okolností.
  Dát hned novou baterku je unáhlené.

  Odpověď: iPhone 14 vs. 14 Plus vs. 14 Pro Max #51834

  Tohle si každý musí posoudit sám.
  Za sebe mohu jen říci, že jsem od řady 6 používal model Plus, později Pro Max a nyní mám Mini. Má své výhody, nemám problém s velikostí.
  Výhody a nevýhody Plus modelu: Delší výdrž baterie, trochu lepší přehlednost, obrovské pádlo pro někoho...
  Výhody a nevýhody klasiky 6,1": Ca o 15-20% kratší výdrž, ale lepší nositelnost. Rozumný kompromis...

  Odpověď: Apple Pay pro dítě #51833

  Ono je to složitější, určitě to v budoucnu bude nějak ošetřeno. I malé děti by se měly v rámci stokorun naučit hospodařit s penězi.
  Zřejmě se APPLE sichroval, aby zejména v USA nebyl žalován, že dopustil, aby děti "vybílily" účet rodičům...

  Odpověď: Falešné platby #51717

  Řešit to s bankou. Určitě se to vrátí, pokud to bylo takto.

  Odpověď: iPhone 14 Pro barva #51668

  Musíš si promyslet, na jak dlouho budeš telefon kupovat? 128GB jistě bude na nenáročné používání stačit, ale doba jde kupředu a za 2-3 roky bys mohl třeba paměť postrádat. Dá se to samozřejmě řešit iCloudem s vyšší kapacitou úložiště, ale jak jsi psal, tak by to mělo stačit.

  Odpověď: iPhone 14 Pro barva #51654

  Barvu bych neřešil. Já sám mám neotevřené 2ks, jeden černý a jeden silver. Prodám klidně jakýkoli a druhý si nechám. Otisky jsou vidět asi více na tom stříbrném, ale rámeček, sklo a zadní sklo se tak snadno nepoškrábe.

  Odpověď: Co koupit? 13 nebo 14? #51062

  Ideální je z mého hlediska zazálohovat telefon pomocí i-Tunes do PC, poté nový telefon nastavit jako nový, sesynchronizovat s iCloudem a doinstalovat aplikace.
  Má to samozřejmě nevýhody, stráví se s tím pár hodin času, ale hlavně výhody - do telefonu se nenatahá "bordel" z minulého (a že tam nějaký je, o tom žádná...). Zejména pokud se již dlouho nenastavoval nějaký předchozí jako nový.
  Já to tak dělám každý rok, co kupuji nový.
  Kromě toho si člověk vše osahá, zjistí co kde má jak nastavené a projde si to.
  Jinak v druhém případě se prostě nový telefon dá obnovit ze zálohy z i-Tunes a je to.

  Odpověď: Co koupit? 13 nebo 14? #51060

  Určitě ceny asi trochu dolů půjdou, alespoň v minulých letech tomu tak bylo. Budou různé slevové akce před Vánoci, Black Friday atd. Ovšem nebude to asi tak masivní a výrazné, jako v minulých letech díky vysoké inflaci....

.