Zavřít reklamu
 • Přechod z Androidu na iOS, výběr vhodné varianty #2940

  Ahoj, Procházela jsem fórum a nenašla jsem, tak promiňte, pokud už tu podobný dotaz je (klidně mě nasmerujte). Můj text bude delší a dotazy pro mnohe z vás možná hloupé, nicméně prosím o shovívavost :-) ideálně kdybyste se ozval i někdo, kdo není jablickar od počátku věků, má zkušenosti i s androidem, a dokáže se odprostit od Android vs. iOS flamů :-) Jsem majitelkou androidiho telefonu Moto Z Play. Před tím jsem měnila telefony cca co rok a půl. Vlastnila jsem i BB (nevyhovoval mi systém) i telefony s Win (8 i kdysi win mobile, nevyhovovalo mi celkem neodladene prostředí - aspoň u win8). Momentálně si pohrávám s myšlenkou, že bych po novém roce šla do, pro mě, úplně neprobádaných vod - Apple produktu. Nutno podotknout, že jsem léta byla zarytým odpůrcem, ale postupem času jsem zjistila, že android není tak stabilní prostředí a začíná mi opravdu štvát, že i přes snahu udržet telefon v softwarové čistotě, začne po roce a půl a déle zpomalovat. Protože mi doposud moto Z Play vyhovoval, až teda na to, že začínám opět pociťovat, že se pomalu ale jistě zpomaluje, jsem zmlasana výdrží baterie, fotakem, možnosti SD karty, výměnných částí k telefonu, a donedávna i výkonem. Dost jsem přemýšlela, čím případně nahradit a do semifinále se v mém výběru dostaly Apple produkty iPhone 6s, 6s+ a SE, kde bohužel ani jeden (vlastně snad žádný iphone na trhu) nesplňuje podmínku vysoké kapacity baterie slibující alespoň dvoudenní život bez nabíječky/powerbanky. Dost řečí, přejdu k dotazům. 6s - jaká je reálná výdrž baterie? Z recenzí jsem se dočetla rozmezí od půl dne po den a půl, opravdu je to tak tragické? SE - přecházel jste někdo z 5.5 palcového telefonu na 4palcovy? Je výdrž baterky adekvátní nebo je nutné mít sebou přes den powebanku? Má smysl vůbec jít do SE - není už příliš zastaralý? 6s+ je opravdu jen větší 6s s lepší baterií? Zajímají mě reálné zkušenosti z dlouhodobého používání. Recenze mám proctene na kde co.. U všech tří - často jsem četla, že odejde touchID, je to nějaká nemoc téhle verzí nebo se k tomu telefonu člověk musí chovat fakt ošklivě, aby k tomu došlo..? Jaká je poruchovost obecně? Jaký byl přechod z Androidu na iOS, na co bych se měla připravit, že by mi mohlo chybět (kromě microSD karty...)? Vrátil jste se někdo zpět (nebo přešel) k androidu, co vás k tomu vedlo? Nemáte obavy o data uložená v úložišti? Že když telefon umře, a nebude existovat záloha někde v icloudu, není možné vytáhnout kartu, dát do jiného telefonu a frcet dál..? Jasný, zálohuj, zálohuj, zálohuj, jinak se z toho zblaznis... Můžu si do telefonu nahrát svou hudbu/video přes PC bez nutnosti zakoupení na itunes - nebo která se třeba ani na itunes nevyskytuje? A poslední snad nejdůležitější, který z 6s, 6s+ a SE byste spíše doporučili? Do vyšších řad nechci, neboť jack 3.5 je pro mě důležitý a nechci to řešit nějakými redukcemi. Moc děkuji za případné odpovědi a rady :-)

  Přechod z Androidu na iOS, výběr vhodné varianty #11176

  Zdravím, na úvod musím napsat, že jsem měl Android od v 1.6 po 8.1, WM 6.1 a 6.5, WP 8 a 8.1, WM 10, iP SE a teď mám iP 8.
  Podle mě nejlepší bylo WP 8.1.
  A teď k Vašim dotazům:

  • pokud jste "zmlsana výdrží baterie, fotakem, možnosti SD karty, výměnných částí k telefonu, a donedávna i výkonem", pak přechod na iOS pro Vás bude noční můrou hlavně kvůli úplně stupidní práci se soubory, vnitřním úložištěm iP a výdrží baterie. Budete si na to muset najít nějaký vlastní fígl, nebo si koupit Sandisk Ixpand flashku, jinak je to na "hod telefonem o zeď", foťák je na iOS OK, výkon také,
  • velkým nedostatkem iOS je stupidní vestavěná klávesnice a její nepoužitelné automatické opravy. Sice si do iOS můžete dát např. Swiftkey, která to pozvedne fakt hodně, ale třeba při přihlašování kamkoli se automaticky zapne původní klávka, takže Vás to de-facto nutí používat dvě klávesnice,
  • používáte "hello google"? na rozumné používání "Hey Siri" zapomeňte také, hloupější věc snad ani není,
  • baterie je nejlepší asi u iP 6s plus, ale je to takové padlo, že na to musíte nosit tašku. Nesmíte zapomínat na "bendgate", tj. ohýbání iP řady 6, takže čím větší mobil, tím větší riziko, že se Vám i při běžném nošení v přední kapse kalhot ohne, na nošení v zadní kapse rovnou zapomeňte,
  • výdrž baterie je u iP obecně "špatná", ale to je samozřejmě relativní
  • z Vašich předvybraných telefonů je podle mě nejvhodnější iP 6s, rozumný kompromis velikosti. Např. pro mě je SE moc malý a velmi špatně se mi na něm psalo. Proto mám teď iP 8.
  • powerbanka přes den - to záleží na tom, jestli na telefonu přes den hrajete hry a koukáte na videa, pokud ano, bude to podle mě chtít powerbanku u SE, u iP 6s a 6s plus byste mohla vystačit, já nabíjím hlavně v autě, protože dost jezdím (držák mobilu s bezdrátovou nabíječkou)
  • používáte placení mobilem (NFC)? U iOS zapomeňte.
  • jste zvyklá si nastavit vlastní zvonění? Na iOS to jde buď pomocí speciální aplikace (bez zaplacení dáte zvonění 35 s, po zaplacení 45 s, nebo pomocí GARAGE Band)
  • srovnání 6s vs 6s Plus - docela pěkný článek je tady https://smartmania.cz/iphone-6s-plus-recenze-test-apple-12254/
  • TouchID - spíš bych ty zprávy o poruchách bral tak, že v každé výrobě se najdou chyby, na to je záruka 2 roky, nepřikládal bych tomu větší význam.
  • poruchovost? - asi jako všude jinde, nic významného, co by jinde nebylo
  • přechod z A na iOS - viz. výše
  • návrat z iOS na A - uvažuji o tom, má to svá "pro" i "proti", "A" je otevřenější z hlediska správy souborů a používání interní paměti telefonu, čím dál více výrobců zavádí aktualizace po rozumnou dobu. "A" je určitě rizikovější z hlediska zneužití a také jsou Vaše data předmětem obchodu Googlu. Na "A" i iOS se občas vyskytují naprosto hloupé chyby.
  • data v úložišti iP - ano, obavu mám velkou, musí se zálohovat, zálohovat, zálohovat. Když "utopíte" Moto, vytáhnete SD kartu a nic se v podstatě nestalo. Když utopíte iP (iP 6s ani SE nemá žádnou odolnost proto vodě) a nemáte zálohu, jste v ..... Na druhou stranu musím férově přiznat, že pokud budete používat iCloud a do něj všechno zálohovat, pak obnovení dat i na jiný iP je pohodička.
  • vlastní hudbu si tam dát můžete, musíte ale použít buď iTunes (nejstupidnější program na Zemi) nebo program třetí strany, vestavěný přehrávač na "dvě věci"
  • pokud jste zvyklá, že si z počítače do mobilu nahrajete soubory a ty si pak v mobilu otevřete, pak to bez iTunes nejde, navíc každý soubor podle typu musíte nahrát do "paměti" příslušné aplikace, což je extrémně obtěžující
  • já bych z Vašeho výběru doporučil 6s (SE je pro mě moc malé a 6s Plus moc velké), ale třeba hodně mých příbuzných žen má SE a nedají na něj dopustit, protože se vejde i do malého psaníčka k šatům 🙂
   To je asi tak vše. Ještě na závěr bych za sebe uvedl, že až se budu rozhodovat příště, jaký mobil, iP to asi nebude. Za mě by to v současné době mohla být Nokia 6.1 plus, 7.1.

  Přechod z Androidu na iOS, výběr vhodné varianty #11177

  Do řady 6 bych dneska už nešel, podpora (nový iOS) na něj bude už jen rok-dva.
  SE je super poměr velkosti/výkon, ale na komfortní prohlížení netu bych volil něco většího.
  Mám iP7, ráno sundané z nabíječky, večer nemívám pod 30%, spíš 40 a víc. S úsporným režimem by to dalo dva dny v pohodě. Ale nevisím na tom pořád. a pracuju na Macu, kde třeba iMessage a SMS vyřizuji přes něj. Facebook ani jiné žrouty baterie na telefonu nemám, hry nehraju. Hudbu poslouchm tak 3-4 hodiny denně.
  Přecházel jsem z 5,5 palce Androida na 4 (iP5s) a nějak mi to problémy nedělalo. Velkost SE je podle mne na telefon naprosto ideální, ale opět s tím, že většinu práce dělám na jiném zařízení (MAC, iPad) a telefon mám spíše jako telefon 😀
  Touch ID - nikdy jsem neřešil a ani v okolí s tím nikdo problém neměl.
  Poruchovost je - aspoň u mne - minimální, za 19 let co s Applem kamarádím tak jednou odešel po záruce HDD a AW3 musely po měsíci na výměnu (odešel display). Jinak vše OK. Ale jsou lidi co prý reklamují vše minimálně 3×, tak nevím 😀 Všechna stará zařízení byla rozdána v rodině nebo (celkem výhodně) prodána.
  O data v úložišti strach nemám, zálohuju na iCloud, nikdy jsem o nic nepřišel.
  Hudbu v telefonu samozřejmě může člověk mít i svou (třeba tu která na AM není), synchronizuje se mezi zařízeními stejně jako každá jiná. FLAC a podobné loseless formáty mám ve speciální aplikaci FLAC player.
  3,5 jack je - aspoň u mne - přežitek (Air Pods, moje nejlepší nákupní rozhodnutí roku 2016). I když je pravda, že před spaním poslouchám audioknihy na drátových (nechci AirPody hledat ráno v posteli :o) ). Na běžný kancelářský poslech dostačují skvěle.
  Co se týče negativ - štvou mne (občas) některé nepochopitelné SW drobnosti, jako například:
  proč nejde kopírovat událost v iOS kalendáří (ano, funguje to jinak, stačí zadat prvních pár písmen...)
  proč v Připomínkách nejdou dělat odklikávací seznamy
  atd.
  Siri je v pohodě, pokud umíš anglicky.

  Přechod z Androidu na iOS, výběr vhodné varianty #11178

  Bukin: moc děkuji za vyčerpávající odpověď!
  NFC, Hey Google nepoužívám a nepřepodkládám, že bych si povídala se Siri 😀 Nepřišla jsem hlasovému ovládání nějak na chuť, takže to bych celkem oželela.

  adbernau: také děkuji za reakci!
  Podpora rok, dva je pořád lepší než androdích telefonů, po roce už nepřišla jediná aktualizace a už se ani s žádnou nepočítá :/ neumím si představit život bez Jacka 😀 sedí mi opravdu málo sluchátek v uších 😀 a povětšinou jsou to drátové...

  Vypadá to, že budu ještě rozmýšlet. Láká mě odladěný systém, který dokáže držet pár let a taky vyzkoušet něco, co sem ještě nezkoušela 😀 , přestává mě bavit utrácet peníze za nový telefon co rok a půl, dva... Ta pro a proti si pořád přemílám v hlavě, jednou mi vyjde líp iphoní, jindy zas androidí telefon..

  Přechod z Androidu na iOS, výběr vhodné varianty #11179

  OK, možná to moje hodnocení vyznělo moc negativně, on iOS a iP není špatný, ale prostě se na něm hodně věcí dělá hodně jinak, někdy i dost nelogicky, a to právě "naštve", až takový ten počáteční "wow" efekt po přechodu z Andr. odezní.
  SW podpora u iP 6s bude podle mě ještě tak 2 roky, letos dostal iOS 12 i stařičký iP5s, takže další 2 generace (iP 6 a iP 6s jsou na další 2 roky). Ale uvidíme, jak to vlastně bude.
  Pokud fakt potřebujete 3,5 mm jack, pak iP 6s vůbec není špatný. Někdy mám dokonce pocit, že synkův iP 6s reaguje na iOS 12.1 lépe než můj iP 8, ale to je subjektivní. Jen si rozmyslete, jak velké úložiště, 32 GB je opravdu "na hraně", zvláště pokud tam chcete i nějakou rozsáhlejší hudební sbírku a ne jen pár písniček, atd. Případně to řešit tím Sandisk iXpand, který je fakt skvělý pro spojení iP vs PC a funguje bezvadně. Navíc, v této době se dá iP 6s 32 GB koupit nový za 9 tis. Kč, což je skvělá cena. Tak si klidně udělejte radost "jakože na Vánoce". 🙂

  Přechod z Androidu na iOS, výběr vhodné varianty #11180

  Výběr padne stoprocentně na 128GB, jestli se tedy rozhodnu přejít. No jestli ještě dva roky podpora, říkám u vlajkových lodí se u androidu dočká člověk následující verze systému, možná dvakrát, pak podpora co se aktualizací týče, skončí.
  Opravdu moc děkuji. Mám nad čím přemýšlet. Když mě ještě něco napadne, tak se určitě ještě zeptám 🙂

  Přechod z Androidu na iOS, výběr vhodné varianty #11181

  Přechod z Androidu na iPhone bylo moje nejlepší rozhodnutí, co se týká produktivity v kapesní elektronice. A to jsem přecházel z Samsung Galaxy Note 3 na iPhone 6+ a od té doby kupuji nejnovější iPhone každý rok, opravdu skvělá zařízení! Co se týká Jacka, tak je to určitě přežitek, stačí všechna sluchátka vyměnit za bezdrátová, což je sice nějaká investice, ale Beats Studio 2 Wireless, které mám už pár let, fungují famózně, stejně tak Airpods, které sice průběžně ztrácím a kupuji nové, ale to je daň za to, jak jsou ta sluchátka super. 🙂

  Takže za mě (samozřejmě nevidím do Vaší fin. situace) bych koupil klidně iP6S(+) a zkusil, když sedne... tak klidně hned po novém roce vyměnit (ztráta hodnoty bude minimální (max 3000,-) a pak koupil iPhone XS/XR. 😉

  Přechod z Androidu na iOS, výběr vhodné varianty #11182

  Přešel jsem od Sony xperie, která se mi rozpadla v ruce, telefony s androidem jsem měnil co půl roku, kvůli kvalitě zpracování nebo systému. Kamarád mi řekl ať Apple alespoň zkusím. Koupil jsem tedy SE a nemůžu si moc stěžovat( až na pár drobností, jako je třeba klávesnice která se například neustále snaží opravit slovo koupil na kopí). Jinak jsem vlastně spokojený, po půl roce jsem koupil Apple Watch a letos plánuju ještě XR a airpods, možná i iPad. Hudba se přetahuje těžko a kvůli iTunes jsem chtěl vyhodit iPhone, potom jsem začal platit Apple Music a vše je ok. Jinak z mého pohledu se přechod k Apple vyplatí pokud se nechceš v telefonu každý týden rýpat a čistit ho a snažit se ho tím nějak udržet funkční kup si iPhone. Jinak zálohuju každý týden do počítače, zabráno mám cca 80gb úložiště takže za mě rozhodně 128gb. Taky jsem se bál přechodu na malý display, a taky jsem se vyděsil když mě přišla taková mrňavá krabička, po týdnu jsem si zvykl. Výdrž baterky bych hodnotil jako dobrou, s iOS 9 a 10 jsem kolem 22:30 dal telefon na nabíječku s 50% na iOS 11 s mínus50% a teď s iOS 12 s cca 30%. Asi jakýmkoli z těch modelu neudělá člověk chybu , osobně bych volil 6s kvůli 3dtouch.

  Přechod z Androidu na iOS, výběr vhodné varianty #11183

  Děkuji všem 🙂
  Láká mne vyzkoušet tu 6s.. Uvidím jak na tom budou finance po vánocích a nejspíš ho minimálně zkusím...

  Přechod z Androidu na iOS, výběr vhodné varianty #11184

  Tak ještě dotaz. Jak je to s tím iCloudem?
  V základu, jsem se dočetla, je 5GB. Ukládají se do toho tedy (automaticky??) data aplikaci, WiFi, hesla, kontakty, třeba i SMS? a případně vlastní zálohy? Nebo všechno co v telefonu je, nebo se dá nastavit, co se tam má a co nemá ukládat?
  Dá se v tom pak nějak probrat a třeba vymazat konkrétní zálohy (nebo jak to funguje?)..? Je to přístupný filesystém?
  Že si mohu udělat zálohu fotek nebo jiných souboru, které si vyberu třeba na google drive vím, že je možné. Ale zajímá mě, jak je to s iCloudem, když má i placené verze s navýšením kapacity úložiště ..

  Android má možnost automaticky zálohovat třeba fotky, hodně appek se zálohuje samo do vlastních úložišť (typicky hry, kdy po přechodu na nové zařízení, neztratím progress). Cloudova úložiště jsem doposud využívala spíš minimálně (díky přenositelnosti karty z telefonu).

  Děkuji 🙂

  Přechod z Androidu na iOS, výběr vhodné varianty #11186

  Samozřejmě se dá nastavit co se má či nemá (případně jak) ukládat.
  Záloha zařízení na iCloudu (pokud je tato funkce zapnutá) je vždy ta poslední (smazat se ale i tak dá).
  Zálohu souboru na iCloud samozřejmě uložím (třeba ve Files), ale pozor - iCloud není klasické odkládací zařízení ale synchronizační, tedy pokud soubor (adresář) potom na nějakém zařízení smažu, smaže se i z iCloudu.

  Přechod z Androidu na iOS, výběr vhodné varianty #11187

  Nevím jestli Ti to pomůže, ale osobně můžu říct že jediné co mě drží u iphonu je operační systém , jinak na tom už nic extra nevidím. Je to prostě odladěný a je radost to používat. Další věc je že používám víc produktů od Applu a prostě žeru ten ekosystém . Proto se iPhonu nevzdám . Nebejt tohohle tak si vystačím klidně i s Androidem za zlomek ceny iphonu.

  Přechod z Androidu na iOS, výběr vhodné varianty #11188

  Ta odladenost systému mě právě celkem láká..

  Takže v icloudu se ukládají data aplikaci a když budu chtít tak i nějaké soubory ala fotky apod. Z popisu na stránkách Apple to vyznělo, že se tam automaticky ukládá komplet všechno. Což je dost divný stran velikosti úložiště telefonu a samotného iCloud (jakože jak by se dalo vecpat 128GB do 5 😀 ).

  Děkuji za vysvětlení 🙂

  Přechod z Androidu na iOS, výběr vhodné varianty #42078

  Pořídil jsem si IPhone11pro. Poradí někdo jak přenest data z mého Huawei-B310-BB16 kde je op. Android? Přes ios který jsem nainstaloval do tel. Sandroidem to píše nelze komunikovat nebo spojení přerušeno. Byl jsem i na prodejně taky bez úspěchu. Prosím umí někdo poradit? Předem děkuji za.

Odpověď na: Přechod z Androidu na iOS, výběr vhodné varianty

celý text