Zavřít reklamu
  • instalace OS na nový HDD #766

    Ahoj, mám ve svém macu a1304 (první 2009) nový HDD -> kompletn čitý disk a potřeboval bych zde nainstalovat MAc OS Yosemite nebo el capitan... Snažil jsem se vytvořit boot usb přes transmac ale bez úspěchu.. mačkám, cmd+r i jen cmd, spustí se jablko a následně instalace skončí se značkou zákazu zastavení... Máte někdo nějaký tip? Děkuji p.s: druhý mac os ve svém okolí nemám, takže nejsem schopný dělat instalačky přímo v mac os

    instalace OS na nový HDD #6438

    "Zákaz zastavení" znamená, že ten instalátor prostě nebootuje. Nevím, co je Transmac, zřejmě nějaká PC utilita na vytvoření USB instalátoru macOS na PC, což stejně většinou nefunguje. Zkusil bych se poptat v okolí po nějakém Macu, na něm je vytvoření USB instalačky nejjednodušší a dá se hned ověřit.

    Jinak při startu je potřeba podržet klávesu Alt (výběr bootovacího disku - jak jsi přišel na Cmd?). Přemýšlím, jak ti nějak rychle pomoct. Mám připravené .ISO obrazy instalaček na ElCapitan a Sierra. Ty by (teoreticky a s větší jistotou) mohly jít přenést na USB i na PC, ale vyzkoušené to nemám. V případě zájmu napiš.

    instalace OS na nový HDD #6439

    Cmd + R spouští recovery mód pokud máte uplně nový disk je třeba použít klávesou zkratku Cmd+Alt+R. Tato zkratka spustí Internet Recovery tam si naformátujete disk v diskové utilitě poté se vrátíte zpět do Internet Recovery a zvolíte nainstalovat OsX. Nainstaluje se vám systém s kterým byl Mac zakoupen, potom přes Mac App store upgradujete na OsX podle potřeby. Podmínkou je mít vybraný OS X přiřazený ke svému účtu.

    instalace OS na nový HDD #6440

    Vytvoření USB instalátoru požadované verze OS X (macOS) a čistá instalace z USB je nejrychlejší a "nejčistší" způsob. Samozřejmě pokud není jiná možnost, lze použít Internet Recovery. Trochu mi na tom vadí ten nutný následný upgrade systému, ale praktickou zkušenost s tímto postupem u tak starého Macu nemám. Osobně vždy preferuji čistou instalaci, i když jde "jen" o upgrade na nejbližší vyšší verzi OS X (macOS).

    instalace OS na nový HDD #6441

    Ahoj, nechal jsem si udělat flash disk s instalačkou El Capitan - bez úsěpěchu -> Instalační disk je poškozen nebo s ním bylo manipulováno

    Zkus jsem proto několik flash disků a několik různých verzí - také bez úspěchu...

    cmd+r nefunguje - jedná se o čistý disk bez recovery oddílu, mid 2009 air ještě nemá bohužel internet recovery, takže tato možnost je mimo 🙁

    instalace OS na nový HDD #6442

    Jen pro jistotu: Ten flashdisk s ElCapitan, který jsi si nechal dělat, je ověřený (bootuje na nějakém "zdravém" Macku)? Dělal ho někdo, kdo ví, co dělá? 😉

Odpověď na: instalace OS na nový HDD

celý text

.