Zavřít reklamu
  • USB Hub k Macbooku Pro s M1 #45294

    Zdravím Vás, koupil jsem si Macbook Pro s M1. Vzhledem k tomu, že tento MB má jen 2 USB Thunderbolty, zvažuji zakoupení USB hubu právě kvůli nedostatku klasických USB portů. Je jedno jaký USB hub zakoupím, nebo musí splňovat nějaké specifikace? Jde mi jen a pouze o rozšíření USB portů. Děkuji.

    USB Hub k Macbooku Pro s M1 #45340

    Apple silicone nebo Intel, macOS nebo Windows, to jediné o co běží je standard USB 4, ten je nepovinně (ale u Apple ano) zpětně kompatibilní s Thunderbolt 3 a v každém případě kompatibilní s USB-C. USB-C dosahuje rychlosti 5 Gb/s, což je 625 MB/s. Čili 5 minut dlouhé video z iPhonu (4K, 60 fps) se může přetáhnout za 4 sekundy. Většina zařízení ani nepodporuje plnou rychlost USB-C, která je stejná jako USB 3.0. V případě Hubu se ale sčítá vše co ním prochází a už se může stát, že na něco budete čekat o pár vteřin déle než s Thunderbolt 3/USB4. Pokud Vás toto zdržení nezajímá, můžete použít jakýkoliv Hub, netřeba hledět na specifikace.

    Pokud jde o rychlost nebo může jít třeba za 5 let, tady je velká srovnávačka:

    https://www.youtube.com/watch?v=bUT3eVHycP0

    USB Hub k Macbooku Pro s M1 #45360

    Čili 5 minut dlouhé video z iPhonu (4K, 60 fps) se může přetáhnout za 4 sekundy.

    To sotva keďže aj iphony 12 podporujú iba USB 2.0 na lightning konektore

    USB Hub k Macbooku Pro s M1 #45361

    imperator píše:
    Čili 5 minut dlouhé video z iPhonu (4K, 60 fps) se může přetáhnout za 4 sekundy.

    To sotva keďže aj iphony 12 podporujú iba USB 2.0 na lightning konektore

    Špatně jsem se vyjádřil. Měl jsem na mysli 4K 60fps video pořízené na iPhone, ale tažené přes to USB-C třeba z MacBooku na HDD/SSD. Jen jsem chtěl dát představu o rychlosti toho koneltoru na nějakém souboru co známe.

    Lightning na iPhonu 12 je vskutku brzda, iPhone dosáhl v reálu skoro 2x vyšších rychlostí přes wifi.

Odpověď na: USB Hub k Macbooku Pro s M1

celý text

.