Zavřít reklamu
  • Macbook z roku 2010 v roce 2020. #43319

    Zdravím vespolek,
    jako víceméně apple začátečník (necelý rok vlastním iPhone jako jediný kus od Applu) se na vás obracím s prosbou o radu. Už dlouho zvažuji koupi svého prvního Macbooku (doteď jsem fungoval pouze na WIndowsech a chci zkusit něco nového), ale zcela upřímně se mi nechce dávat desítky tisíc za nový stroj, u kterého si nejsem jist, že mi bude plně vyhovovat. Přemýšlel jsem tedy o koupi bazarového kusu, který bude mít přívětivou cenu a popřípadě mi ještě nějakou chvíli vydrží (samozřejmě za cenu toho, že od něj nemohu čekat zázraky co se výkonu týče). Macbook bych využíval hlavně na kancelářské a školní práce (tj. word, internet, youtube, poslech hudby, filmy, tvorba prezentací), takže žádný extra výkon na tvorbu grafiky nebo jiných komplexních věcí nepotřebuji. Komunikuji momentálně s jedním spolehlivým prodejcem, který nabízí "Apple MacBook Pro 13" Mid 2010" (specifika: MacOs Catalina, 2 disky - SSD na systém a HDD na data, 4GB ram, baterie prý v dobrém stavu a při sledování youtube vydrží 3h25m... celkový vzhled pár škrábanců, ale to mně zas až tak nevadí). Myslíte, že by tento model by byl začátečníka vhodný, vzhledem k tomu, že už se jedná o zastaralý a nepodporovaný kus?

    Díky za odpověďi.

    Macbook z roku 2010 v roce 2020. #43321

    za 10k koupis Air 2015
    za 12-14k koupis MBP 2015

    Macbook z roku 2010 v roce 2020. #43323

    Je dobré vědět, že na něj ani nechodí bezpečnostní aktualizace. Je to jako mít dneska Windows 7.

Odpověď na: Macbook z roku 2010 v roce 2020.

celý text

.