Zavřít reklamu
  • Kdo používá nejstarší MacBook? #43304

    Zdravím, vyhlašuji soutěž, výherce dostane dobrý pocit. Je tu někdo kdo používá MacBook nebo Mac jiného typu opravdu vysokého stáří na dení bázi? Zajímal by mě příběh toho počítače. Co se pokazilo, co zažil. Moje představa je taková:
    Mám MacBook Air mid 2011, 13"
    2012 výměna vadného SSD
    2016 vyčištění od polití pivem
    2018 výměna baterie
    2019 výměna klávesnice, přepastování procesoru
    2020 výměna pravého reproduktoru
    2020 výměna nožiček
    Jednou byl měsíc ponechaný úplně vybitý, několikrát zmražený nebo uvařený v přepáleném autě. Jednou mi spadl z více než metru a má ťuknutý rožek.
    Stav: 99% funkční, USB jsou opotřebované a někdy musím s kabelem zakvedlat aby se připojil, pak na něj nesmím sahat. Nová klávesnice samozřejmě pocitově není co bývala originální, nožičky jsou plastové a né gumové, kabel adaptéru drží pohromadě bavlněné obvazy. Displej má mírně světlejší oblasti, tam kde se opírá o místo mezi klávesnicí a trackpadem a ještě za klávesnicí, to je tím, jak se někdy mačká v plném batohu, ale jinak úplně jako nový. Trackpad je ze skla a nemá vyleštěné kolečko, guma kolem displeje se nerozpadá... Využívám všechno a všechno to funguje 🙂

    Kdo používá nejstarší MacBook? #43305

    Tak ja mam macbook pro mid 2012 a menil som len mechaniku za SSD disk, inak ziadny peoblem, nabijačka je ako nová...
    vyštudoval som s nim VŠ, pracoval na dennej báze po celych 6 rokov študia, nosil do školy, do kancelárie, domov k rodičom a naozaj je ako nový..nic nebolo treba meniť ani opravovat... ked sa človek o to stará, je to pohoda 😉

    Kdo používá nejstarší MacBook? #43306

    Mám macbook pro early 2011. Vše funguje, baterie je stará 9,1 roku a má 980 cyklů a vydrží ještě 2 hodinový film. V roce 2017 měněn HDD za SSD z důvodu rychlosti, a vyměněna RAM z 4 na 8 GB. Kabel k nabíječce z 25% omotán izolepou. Vše v perfektním stavu, skoro jako nový kromě toho kabelu u nabíječky.

    Kdo používá nejstarší MacBook? #43308

    Macbook Pro Late 2010. výměna Plotny za SSD, výmena klavesnice po vniknuti kapaliny.Jinak Šlape bez probémů.
    Použití: Surf 40 %,foto 30%, a spotify + Netflix.

    Kdo používá nejstarší MacBook? #43309

    Mam MacBook 13-inch Aluminium, Late 2008. Prvy hlinikovy model este bez Pro.
    1.2009 kupeny v Miami,
    pouzivany na komunikaciu s rodinou na cestach po svete.
    2010-2014 pouzity pri podnikani, otvarany aj 30x denne.
    2014-vymenena ram na 8gb.
    2014-do teraz pouzivany ako domaci pocitac.
    2015-vymena noziciek, dvd mechanika bola nahradena za ssd disk. Ostal v nom povodny hdd+ssd disk.
    2016-vymena baterie
    2018-dozrela gumova vypln okolo repro. Skresluje zvuk.
    2020-vymena baterie
    Za celu zivotnost boli kupene 4 sietove zdroje. Zlomeny kabel.
    Repro skresluje zvuk, inac je MacBook plne funkcny, bez najmensieho problemu, vyuzivany denne. Je to najspolahlivejsi pocitac aky som kedy mal.

    Kdo používá nejstarší MacBook? #43311

    No MacBook nemám ale mám iMac 2011 🙂 pouze výměna HDD za SSD , jinak svižnej a bez problému na několik dalších let 🙂 Pořád jako novej 🙂

    Kdo používá nejstarší MacBook? #44147

    Macbook Air Early 2014⎜CPU: Core i7 I7-4650U⎜RAM: 8GB⎜SSD: 128Gb
    2014 Zakoupen (Listopad)
    2017 Nový adaptér (Původní popraskal kabel a byli vidět dráty, které následně se zlomili)
    2020 Nový SSD Disk 256 Gb (Původní SSD přestalo fungovat).

    U toho SSD bych ještě dodal, že jsem musel ještě zakoupit přepojka 12+16 pin na M2.

Odpověď na: Kdo používá nejstarší MacBook?

celý text

.