Zavřít reklamu
  • Macbook Pro 2012 13” #42852

    zdravím vyplatí se koupit jeste tento model na bezne uzivani ? internet, maily, sem tam nejaka drobna uprava fotek,filmy a popripade zda se na tom rozjede i nejaka nenarocna hra pro decka ? kolik popripade za takovy macbook dat penez ?

    Macbook Pro 2012 13” #42853

    Používám tento MacBook Pro jako záložní a stále mi slouží dobře. Mám na něm Catalinu, tj. poslední aktuální macOS.
    Vyměnil jsem si v něm starý disk za SSD a paměť RAM zvedl na 16 GB, tak šlape docela rychle. Je to poslední Pro, ve kterém jde vyměnit bez jakýhkoliv problémů disk i operační paměť. Taktéž jsou na rozdíl od nových MBP k dispozici všechny obvyklé porty, takže nejsou potřeba žádné redukce, snad jen redukce nebo kabel na HDMI, to lze ale docela levně dokoupit.
    Podle mne se na uvedenou požadovanou práci docela hodí. Ale určitě bych vyměnil disk za SSD (pokud jej už nemá) a zvedl RAM aspoň na 8 GB. Toto lze dnes pořídit docela levně. Pak bude šlapat dobře ješte nějaký ten rok. Já přes něj pouštím do TV filmy a to zvládá absolutně bez problémů při kakémkoliv kodeku.

    Kromě uvedených dobrých vlastností je potřeba uvést i několik omezení:

    • je dost těžký
    • rozlišení displeje je jen 1280x800 což je dnes docela bída. Ale jinak je displej velmi kvalitní. Pokud se ale připojí externí displej, tak grafika utáhne až 2560x1600, což je velmi slušné
    • letošní nový macOS, který výjde na pozim už na tento MacBook už nahrát nepůjde

    Macbook Pro 2012 13” #42858

    Díky za pěknou odpověď, mám možnost toto mít za 7 tisíc základní výbava 4gb ram, pevný disk netuším jestli je SSD . rozhodně vím ale že doma mám stále iMac 21" 12gb ram 256 SSD a grafika myslím 512mb a taky sem spokojenej. jinak kdyby ne tento Macbook Pro , tak co by mi kdo doporučil za přijatelnou cenovku na běžnou práci co by se vyplatilo ?

    Macbook Pro 2012 13” #42867

    sorry, ale kupovat 8 let starý krám je trošku mimo lidské chápání. Ale rozumím tomu, že chcete mít MB za levno a je vám celkem jedno, jaký bude. Taková koupě se prostě a jendoduše nevyplatí, ale jsou to Vaše peníze.

    Macbook Pro 2012 13” #42871

    Martin . diky za "přínosnou" odpověď . Jo můžu si koupit novej Macbook proč ne, ale ty peníze mi příjdou zbytečné. pěkný den.

    Macbook Pro 2012 13” #42879

    no, a to je přesně ono "můžu si koupit nový, ale je mi líto peněz, tak si koupím starý krám" pěkný den 🙂

    Macbook Pro 2012 13” #42882

    Marek: tak tady jde o to ze pokud mi zastane "stary kram" za 8 tisic stejnou praci kterou pozaduji jako novy stroj za 30+ tisic tak jen vznika otazka proc bych daval o 22+ tisic vic kdyz je muzu utratit za neco jineho 🙂

    Macbook Pro 2012 13” #42885

    No, třeba proto, že to, co ti dnes stačí ti příští rok stačit nebude a přespříští rok to už můžeš rovnou vyhodit, protože už to nebude stačit na nic. Takže pokud chceš takový komp, klidně si ho kup, nikdo ti nebrání, ale kupovat komp s tím, že ti to "dnes" stačí je dost krátkozraké. Ale "kolik lidí, tolik chutí"

Odpověď na: Macbook Pro 2012 13”

celý text

.