Zavřít reklamu
 • SSD upgrade pro iMac #3693

  Zdravím, mám 27" iMac late 2012 v minimální konfiguraci a křupnul mu stojan při utírání prachu. Přesně jako zde: https://www.youtube.com/watch?v=06gdrDps2No&list=WL&index=96&t=0s Oprava by určo stála tisíce a samozřejmě by mi tam dali stejný shit jaký tam do teď byl. Udělám to sám a když už tam budu, vyměním 1TB HDD za 1TB SSD. Možná procesor z nejnižšího i5 na tehdy nej i7 protože i ten se dnes dá sehnat za 100 euro. Rád bych zlepšil i grafiku, ale zdá se, že je sučástí základní desky a ta je příliš drahá a sehnat jí je peklo. Zjistil jsem, že kromě HDD připojeného pomocí SATA III je vzadu ještě slot pro paměť jako v macbooku, je to nějaké spešl připojení, ani pcie, ani m.2 ani nvme. Tato paměť je ale násobně rychlejší a používá se pro fusion drive i v SSD verzích. Chtěl bych ji taky, co nejrychlejší a aspoň 64GB. Má otázka je, kde ji sehnat? Budou fungovat SSD z MacBooků z té doby?

  SSD upgrade pro iMac #12497

  Nemám skusennosti s vlastou výmenou disku ale vymena z HDD na SSD dosť oživila moj iMac. Čo sa týka ram tak maximalna veľkosť ktorá je možná je 32GB (čítam z apple stránky) https://support.apple.com/en-us/HT201191#1. Čo sa týka s hladaním RAM tak ta by sa mala dať zakúpiť v Alze. Poprípade si detailnejšie môžete porovnať typ RAM s macbookom aká sa predáva a podla toho urobiť upgrade.

  Môj osobný názor ak chcete robiť taký upgrade je že viac sa oplatí investovať do nového stroja. Budete máť všetko nové (aj spolahlivé ak nie tak je na to záruka).

  Snaď aspoň trošku som pomohol pri príprave na upgrade

  SSD upgrade pro iMac #12498

  Nemluvím o RAM, byly tam 2x4 GB a už před lety jsem doplnil 2x8 GB, kvůli nim se nemusí iMac rozebírat. Mluvím o blade SSD viz.

  https://www.ifixit.com/Guide/iMac+Intel+27-Inch+EMC+2546+Blade+SSD+Replacement/15758

  No, zrovna Apple není dobrý příklad, člověk si při objednávce může připlatit za ram 2x tolik než za kolik by si koupil úplně ty samé ramky ve stejný den. Dělám ten upgrade za méně než 6000, vzhledem k tomu že Apple chce + 16 000 jen za 1TB SSD, neseženu to s rozdílem 6000 ani na bazaru.

  SSD upgrade pro iMac #12499

  Zdá sa že sa jedna o SSD ktoré používali MacBook air čiže je to pcie disk ale s tým že zárez medzi pinmi je schválne inde.

  transcend Vyrába takéto SSD

  SSD upgrade pro iMac #12500

  Zjistil jsem, že si to Apple dělal pro sebe. V roce 2011 to ještě nepoužíval, v roce 2013 už používal zase něco jiného.

  https://beetstech.com/blog/apple-proprietary-ssd-ultimate-guide-to-specs-and-upgrades

  Podle těchto stránek se blade SSD z MacBooku Pro 2013 použít nedá, protože sice vypadá stejně, ale nebudou si rozumět. Transcend to dělá pro MacBooky. Apple toto samostatně neprodával a ani nikdo jiný. Jsou 2 možnosti, sehnat tento díl vytažený z jiného iMacu late 2012 s fusion nebo SSD - jde to, ale vyjde to kolem 2000. Druhá možnost je koupit adaptér z tohoto apple shitu na mSATA (na kterém je založený) což by vyšlo na 500. mSATA jsou ale relativně pomalé SSD používané pro notebooky. Nebo existuje adaptér z tohoto apple shitu na normální SATA III s kabelem dost dlouhým, aby se druhé SSD namontovalo k prvnímu kde kdysi byl HDD. Ten ale stojí 2000, jen ten adaptér.
  Takže ať dělám co dělám, druhé úložiště by bylo aspoň za 2000 a tolik peněz za to nechcu dát. Už tak dávám do 7 let starého iMacu 5650,- a zůstává mu 512MB grafika...

  BTW: Kdyby se do toho někdo pouštěl, tady je odkaz na ten super adaptér. Těch mSATA je spoustu na Amazonu a nejvíc stojí poštovné 🙂 Prý umí ty paměti pracovat nezávisle na sobě a rychlost může být až dvojnásobná pokud se iMacu vysvětlí, že teď má fusion drive ze dvou SSD.
  http://www.maxupgrades.com/istore/index.cfm/product/401/dual-ssd-drives-kit-for-imac-27-inch-2012-models-with-blade-ssd-module-with-heatsink-and-power-and-data-cables.cfm

  SSD upgrade pro iMac #12501

  Takze už aj mne je to jasne keďže MacBook Pro a Air mali SSD založené už na PCI E a nie ako tento iMac na sate takze preto by to nefungovalo. Viac menej sa viac oplatí investovať do adaptéru keďže sa celkom lacno sa vie zohnať aj msata 256gb SSD

  Ináč tých rýchlosti by som sa nebal. Mám aj MacBook pro ktorý má klasické 2.5 SSD ktoré ako msata dá najviac 450mb/s a nieje problém. Ono je všetko lepšie ako HDD

Odpověď na: SSD upgrade pro iMac

celý text