Zavřít reklamu
  • VLC player – prehrávanie z iphonu na appleTV #41503

    Ahojte, už takmer rok a pol zápasím s problémom, ako prehrávať videá stiahnuté a uložené v iphone priamo do appleTv bez použitia PC, cloudových služieb, resp. Airplay alebo zrkadlenia obrazovky.

    Mojim cieľom je dosiahnúť funkčnosť tohto:

    1. stiahnem si video priamo do iphonu, takže iphone sa správa ako úložisko,
    2. v rovnakej wifi pripojím iphone, appleTV aj TV, a chcem pozerať video priamo uložené v iphone - teda aby apple TV čítal a prehrával na TV priamo z úložiska iphone.

    Airplay alebo zrkadlenia obrazovky je použiteľné len pri videách v malej kvalite (vôbec nejdú 4K).

    Vyskúšal som už rôzne aplikácie (aj platené), napr. Infuse6PRO, PlayerExtremePro, VLC ... cez každú z nich sa mi čo to podarí rozbehať, avšak má to svoje muchy:

    • Infuse6PRO: video mám uložené v iphone v aplikácii Infuse6PRO; video mi ide prehrávať len tak, že ho pustím v iphone a spustím airplay cez appleTV; appleTV začne prehrávať, v prehrávaní pokračuje aj keď sa iphone sám stlmí do tmavého režimu (teda že počas prehrávania sa stmaví obrazovka a zamkne sa), avšak ide to len s videami, ktoré nie sú v 4K kvalite - pri týchto prehráva v TV prostredníctvom appleTV len zvuk a video beží len na iphone

    • PlayerExtremePro: tu je to troška lepšie; video mám uložené v iphone v aplikácii PlayerExtremePro, následne túto aplikáciu otvorím aj na appleTV; appleTV bez ďalšieho automaticky cez túto aplikáciu iphone vidí, zobrazí súbory a začne aj prehrávať; wau! ... ak sa však počas prehrávania iphone sám stlmí do tmavého režimu (teda že počas prehrávania sa stmaví obrazovka a zamkne sa), prehrávanie sa automaticky ukončí; týmto spôsobom zároveň nejdú 4K videá, resp. prehrávanie je sekané (a to mám rýchlosť internetu 1Gb)

    • VLC: video mám uložené v iphone v aplikácii VLC, následne túto aplikáciu otvorím aj na appleTV; appleTV bez ďalšieho automaticky cez túto aplikáciu iphone vidí, zobrazí súbory a začne aj prehrávať; wau! ... dokonca idú plynulo aj 4K videá! Ale opäť, ak sa však počas prehrávania iphone sám stlmí do tmavého režimu (teda že počas prehrávania sa stmaví obrazovka a zamkne sa), prehrávanie sa automaticky ukončí; v nastaveniach VLC v iphone nie je ani v rámci nastavení možnosť, aby sa iphone počas prehrávania nestmavil (síce nepraktické, že stále počas prehrávania svieti, ale ide to).

    Neviem z akého dôvodu, ale za najlepšie sa mi javí práve VLC - len neviem dôsjť na to, ako zabrániť tomu, aby sa počas prehrávania iphone sám nestlmil do tmavého režimu (teda že počas prehrávania sa nestmavila obrazovka a zamkol sa) a prehrávanie sa automaticky neukončilo, resp. nech sa pokojne stmaví, ale nech ďalej prehráva 🙂 ... systém, že bude maž stále v ruke iphone a priebežne ho udržiavať v bdelom režime, nie je nič moc 🙂

    Vo VLC sa dajú snastaviť aj rôzne súborové servery (SMB, FTP, PLEX), ale žiaľ, som laik, nastaviť to neviem. Vo VLC mi rovnako nejde ani zdeľanie cez wifi, t.j. že v iphone vygenerovaní http adresu napíšem vo VLC v appleTV.

    Máte, prosím, niekto nejaké rady a tipy?

    Je isté, že niečo robím zle ... ale neviem čo.

    Ďakujem.

    VLC player – prehrávanie z iphonu na appleTV #41508

    Podle mě je problém v tom, že to video nepřehrává iPhone, ale slouží jen jako úložiště. Proto se na iPhone aplikuje globální politika uspání a uzamčení (v nastaveních). Podle mě je jedináý šance je v tom, že to video bude primárně přehrávat iPhone a bude ho zrcadlit na ATV.
    SMB, FTP přenosy souborů přes VLC normálně fungují, když to zapneš v telefonu ve VLC, ukáže ti to IP adresu a port telefonu, ke kterému se musíš z počítače připojit, aby telefon byl jako síťové úložiště.
    Btw. VLC je opravdu s přehledem nejlepší.

    VLC player – prehrávanie z iphonu na appleTV #41510

    Když v nastavení v telefonu -zobrazení a jas-uzamčení a zvolíš "nikdy"tak se ti taky telefon při přehrávání uzamkne?

    VLC player – prehrávanie z iphonu na appleTV #41511

    Když v nastavení v telefonu -zobrazení a jas-uzamčení a zvolíš "nikdy"tak se ti taky telefon při přehrávání uzamkne?

    VLC player – prehrávanie z iphonu na appleTV #41522

    Michal píše:
    Podle mě je problém v tom, že to video nepřehrává iPhone, ale slouží jen jako úložiště. Proto se na iPhone aplikuje globální politika uspání a uzamčení (v nastaveních). Podle mě je jedináý šance je v tom, že to video bude primárně přehrávat iPhone a bude ho zrcadlit na ATV.

    SMB, FTP přenosy souborů přes VLC normálně fungují, když to zapneš v telefonu ve VLC, ukáže ti to IP adresu a port telefonu, ke kterému se musíš z počítače připojit, aby telefon byl jako síťové úložiště.

    Btw. VLC je opravdu s přehledem nejlepší.

    Ďakujem za názor. Je pravdou, že video nejde prehrať priamo v iphone, ale len prostredníctvom apklikácie (VLC, Infuse, PlayerExtreme). Z aplikácii má jedine PlayerExtreme v nastaveniach možnosť zvoliť, aby sa počas prehrávania telefón neuspal a neuzamkol (vďaka tomu prehrávanie ide, avšak, ako som už napísal v príspevku, 4K video nestíha, hoci mám appleTv pripojené cez ethernet, rýchlosť internetu 1Gb a wifi router dostatočne rýchly).

    FTP je pre komunikáciu medzi telefónom a appleTv žiaľ nepoužiteľné, keďže appleTV pri svojej 64G pamäti nedokáže uložiť u seba nič iné ako nákupy z itunes.

    SMB nastaviť neviem - nech skúsam čo skúšam, nejde to. Možno preto, že vôbec nechcem použiť PC. Len telefón a appleTV.

    VLC player – prehrávanie z iphonu na appleTV #41523

    Tom81 píše:
    Když v nastavení v telefonu -zobrazení a jas-uzamčení a zvolíš "nikdy"tak se ti taky telefon při přehrávání uzamkne?

    Ďakujem za tip. Vyskúšam. Zrejme však uznáš, že pred každým prehrávaním videa si toto zmeniť v nastaveniach nie je veľmi praktické. Ale beriem, samozrejme, riešením problému to byť môže. Nefrflem na návrh riešenia 🙂

Odpověď na: VLC player – prehrávanie z iphonu na appleTV

celý text

.