Zavřít reklamu

Zobrazení výstrah počasí

Čas od času může ČHMÚ vydat tzv. výstrahu na počasí, která nás může upozornit třeba na silný déšť, vysoké teploty, vydatné bouřky, krupobití, riziko záplav a mnoho dalšího. Právě díky těmto výstrahám se tak můžete na blížící se extrémní počasí připravit. Věděli jste o tom, že si tyto výstrahy počasí můžete jednoduše zobrazit, a to přímo v nativním Počasí? Stačí, abyste v zde otevřeli konkrétní místo, kde pak věnujte pozornost dlaždici Extrémní počasí. Pokud na ni klepnete, tak se otevře webové rozhraní se všemi aktuálně platnými výstrahami počasí.

Upozornění na extrémní počasí

Kromě toho, že si výstrahy počasí můžete ručně kontrolovat, tak se o nich můžete také nechat informovat prostřednictvím notifikací. Pokud byste si chtěli aktivovat příchod oznámení o extrémním počasí, tak prvně přejděte do aplikace Počasí, a poté vpravo dole klepněte na ikonu menu. Poté vpravo nahoře klepněte na ikonu tří teček a z menu, které se zobrazí, vyberte Oznámení. Zde už je možné si upozornění na extrémní počasí aktivovat na současnou polohu, anebo na určitých místech.

Podrobné informace o počasí

Zatímco ještě před pár let byla nativní aplikace Počasí prakticky nepoužitelná a zobrazovala jen pár základních informací, tak nyní se celá situace změnila. Počasí nově dokáže zobrazit opravdu podrobné informace a data, včetně grafů apod. Pokud byste si chtěli podrobné informace o počasí v iOS zobrazit, tak v Počasí otevřete konkrétní místo, a poté klepněte na dlaždici s hodinovou či 10denní předpovědí. Tímto se ocitnete v novém rozhraní, kde už se vám uprostřed obrazovky objeví první graf. Mezi grafy se pak můžete přepínat klepnutím na ikonu šipky v pravé části, kde si pak stačí vybrat z menu.

Podrobná předpověď na 10 dní

Kromě toho, že si v Počasí můžete zobrazit podrobné informace a grafy o počasí v aktuálním dni, tak si tyto informace můžete zobrazit také až na 10 dní dopředu, a to o každém dni zvlášť. Opět se nejedná o nic složitého – stačí přejít do Počasí, kde otevřete konkrétní místo, a poté klepněte na dlaždici s hodinovou či 10denní předpovědí. Nahoře už si stačí nahoře všimnout malého kalendáře, kde se přepněte na konkrétní datum, a poté už postupujte naprosto stejně, tedy klepněte na šipku napravo a vyberte si data k zobrazení.

10denní předpověd ios 16 počasí

Souhrn počasí

Řadíte se mezi jedince, které detailní data o počasí nijak nezajímají a chcete vždy vědět jen souhrn toho nejdůležitějšího? Pokud ano, tak ani na vás se v Počasí nezapomnělo. Zobrazit si totiž můžete jednoduché textové souhrny, díky kterým se veškeré informace o počasí dozvíte rychle a jednoduše. Pro jejich zobrazení přejděte do Počasí, kde otevřete konkrétní místo, a poté klepněte na dlaždici s hodinovou či 10denní předpovědí. Tímto se ocitnete v již zmíněném novém rozhraní, kde si pomocí šipky napravo otevřete konkrétní graf. Přímo pod ním pak najdete jednoduchý textový souhrn v pár větách.

Dnes nejčtenější

.