Zavřít reklamu

Smazání posledního čísla

Pokud se řadíte mezi uživatele nativní aplikace Kalkulačka na iPhone, dost možná jste si už všimli toho, že se zde nenachází žádné tlačítko, prostřednictvím kterého byste mohli smazat poslední zadanou číslici, abyste ji v případě chyby mohli přepsat. Většina uživatelů tak vždy tlačítkem C provede smazání celého zadaného čísla a zadá jej znovu. V Kalkulačce ale ve skutečnosti poslední zadané číslo smazat můžeme – stačí, abyste po čísle přejeli prstem zprava doleva nebo zleva doprava.

Vědecká kalkulačka

Mnoho uživatelů si stahuje kalkulačky třetích stran především z toho důvodu, jelikož potřebují využívat pokročilé vědecké funkce, které v nativní Kalkulačce nejsou k dispozici… anebo jsou? Ve skutečnosti můžete i v nativní Kalkulačce aktivovat vědecký režim, ve kterém najdete naprostou většinu potřebných funkcí, takže není nutné stahovat aplikace třetích stran. Stačí, abyste váš iPhone otočili na šířku, čímž se kalkulačka změní na vědeckou. Samozřejmě musíte mít vypnutý zámek orientace, což případně učiníte v ovládacím centru.

vědecká kalkulačka iphone

Kopírování výsledku

Věděli jste o tom, že výsledek, který se v Kalkulačce zobrazí, nemusíte zbytečně složitě přepisovat? Namísto toho jej můžete velmi jednoduše zkopírovat, stejně jako jakýkoliv jiný text. Postup je jednoduchý – stačí, abyste na výsledku podrželi prst, a poté v menu, které se zobrazí, klepněte na možnost Kopírovat. Následně klasicky přejděte tam, kam chcete výsledek vložit, podržte zde prst a v menu klepněte na Vložit.

Rychlé kopírování posledního výsledku

Kromě toho, že můžete výsledek kopírovat přímo z Kalkulačky, tak lze poslední výsledek kopírovat také přímo z plochy, bez nutnosti spuštění aplikace. Není to nic složitého – stačí, abyste si na ploše našli aplikaci Kalkulačka. Vlastníte-li iPhone 11 a novější, tak na ikoně aplikace podržte prst, pokud máte iPhone XS a starší, tak na ikonu silně zatlačte. Tímto se zobrazí menu, ve kterém jen stačí klepnout na Zkopírovat výsledek, který se zároveň objeví níže. Pak už jen stačí zase přejít na místo vložení, podržet zde prst a v menu klepnout na Vložit.

kopirovani-kalkulacka-plocha-vysledek-ios-fb

Výpočty ve Spotlightu

Pro rychlé a jednoduché výpočty nemusíte používat pouze Kalkulačku, pomůže vám také Spotlight. Ten toho umí opravdu mnoho a svým způsobem se jedná o jakýsi Google, který však funguje přímo v iOS, bez nutnosti přístupu na internet. Pokud byste tedy chtěli cokoliv rychle vypočítat, tak stačí, abyste Spotlight otevřeli – na ploše stačí přejet prstem shora dolů. Pak už jen zadejte příklad, který chcete vypočítat, a Spotlight vám ihned připraví výsledek.

spotlight-kalkulacka-ios-fb

Dnes nejčtenější

.