Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  keď som prečítal nadpis, vravím si určite je prvý apríl. No v každom prípade je to zaujímavé, avšak nemyslím si že každý z nás je schopný kvalitnej opraví aj keď s originálnymi náhradnými dielmi. Uvidíme.

  To bude zničených zařízení, popalenych ruk a obličejů díky neodoborne demontáži baterie. Já si myslím ze je to blbost ze k tomu nedojde. Pro koncové zákazníky bude k dispozici maximálně nabijecka, kabel, které budou napr ekonomicky zabalené narozdíl od těch co se prodávají samostatně v obchodech. Vyměnit cokoli uvnitř v současných telefonech je extrémně náročné.

  mam doma iphone 8 s baterkou pod 80%..ak to bude casom mozne, vyskusam si vymenu sam, len tak, zvedavost :)

  Extrémně náročné ty základní nejfrekventovanější výměny baterií nejsou. Celé to ale spíše smrdí přípravou na úplné vyřazení neorigo dílů, než že by šlo o nějaký vstřícny krok Applu ke svým věrným, co ještě pamatují upgrade RAM a HDD/SSD, který nenarušoval záruku.

  Ach jaj. Čo je tak extrémne ťažké na výmene batérie ? Aké lepenie horkovzduskou ? Skúste si prosím najskôr pozrieť video na fixite alebo YouTube. Nič čím by hrozilo popálených obliceju a rúk. Nič v zlom ale toto môže napísať fakt len človek ktorý nevie vymeniť ani žiarovku lebo veď hrozí že by ……..

  Keby ste si radšej prečítali ten článok na Apple webe a nepísali sem nezmysly (pre komentujúcich vyššie nado mnou). Right to repair je dôležitá vec, aby elektronika nekončila po dvoch rokoch na smetisku, prístup k originálnym náhradným dielom od výrobcu by mal byť povinný a vyžadovaný zákonom a verím, že v blízkej budúcnosti aspoň v niektorých krajinách vrátane USA bude. Väčšina užívateľov si dá svoje zariadenie do servisu, keď bude chcieť, ale pre tých, ktorí si to budú chcieť opraviť sami, by mali byť k dispozícii originálne náhradné diely. Nie že Apple softwarovo vypne funkcie a znefunkční zariadenie, aby musel človek zaplatiť nové ako tomu bolo doteraz.

  Je to správná cesta. Samozřejmě mě to hodně překvapilo, ale ono to k tomu dost směřovalo a nemůžete prostě tvrdit, jak jste super ekologická firma, když něco takového do teď nebylo ani možné. Já samozřejmě nemám ani schopnosti a ani zrak na to, abych něco takového zvládl, takže zůstanu u autorizovaných servisů. Ale je fajn, že takhle by se originální díly mohly dostat i do těch neautorizovaných. A není větší prasárna, než používat ty neoriginální, to ať se na mě nikdo nezlobí.

  Kdo z vás umí anglicky?

  Self-Servicing Account Program
  Apple’s Self-Servicing Account (SSA) program is designed for institutions and businesses that would like the convenience of repairing their own products. Qualifying organizations can gain access to Apple genuine parts, tools, training, service guides, diagnostics, and resources to perform these repairs.

  Who can apply?
  Institutions and businesses in the United States, with a minimum install base of 1,000 Apple devices, interested in performing repairs on units they own or lease may apply.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.