Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Trochu nechápu logiku Starlinku, všichni v Česku řeší, ze máme nejdražší internet v Evropě, a oni přijdou s ještě vyšší cenou

  Teď si vemte, že ještě nedávno nabízel Skylink připojení k internetu, což se hodilo do míst, kde jiná možnost nebyla…a cena byla totožná.

  no pokud budeš mít kilo měsíčně na výplatu jako v zahraničí tak ti bude jedno jestli tě bude stát internet litr.. samozřejmě české platy takto nejsou..

  Uvazovani socky, ktera vsechno rozfrca. Mam casto mnohem vic, nez kolik pises a litr bych za net nedal. Mimochodem, bridilove nemaji ani v zahranici velke platy.

  Tak to je hodně výsměch 😁 orbit zamrdanej satelitama a ta cena ?? Dobrý psycho. Toť můj pohled.
  Jinak já jsem doma připojen optikou 1gb. Ale platím si tarif jen 500mb down/up za 500,- měsíčně 😎. Naprostý luxus….

  Tohle Musk vazne nedomyslel. Za ty penize si to nikdo nekoupi. Kdyby to dal za 5-10 USD na mesic, tak si to koupi miliarda lidi a ma mesicni prijem v miliardach USD…

  To je prave ono 😃 on si nemůže dovolit hned od začátku, aby si to koupila celá republika… on nabízí něco exkluzivního a zároveň to chce dostat jenom mezi určitý počet uživatelů, než se mu to celé povede vyladit

  Myslim ze Starlink oceni a vyuzije predovsetkym armada, vedci, filmari, dokumentaristi, mozno cestovatelia.. a nakoniec aj majitelia tazko dostupnych nehnutelnosti…

  Fascinuje mě jak lidí vůbec nechápou proces postupného vývoje. Uvědumujete si vůbec, že klasický internet před 30 lety taky nebyl vůbec levná záležitost? Ono když přijdete s něčím novým tak to něco stojí.

  Náhodou jsou tisíce situací kdy se to může hodit. Na moři nebo v odlehlých zákoutí celého světa. Je fakt že v ČR dost k ničemu.

  Zasvinit orbit satelity je hovadina a internet v tom opravdu nehraje prvořadou roli.Jen je velká škoda,že naše deti neuvidí hvězdy tak jak je známe z dětství mi.Teda uvidí přez internet v tabletu možná.

  Tak jsem tam včera jen na zkoušku kliknul a za 3h mi přišel email, že posílají. Docela dost mne přesvědčilo tvrzení muška, že v budoucnu plánuje rozšiřování až na 10 Gbps. Nemám vůbec internet, maximálně od Vodafone LTE nebo 5G. Když jsem viděl, že za 1200 Kč mohu mít od Vodafone LTE bez fupu a ještě k tomu je člověk závislý na jediném vysílaci, šel jsem do starlinku. Líbí se mi, že to v podstatě funguje jako VPN. Nějaký kanál je přetížený, satelit se může přes mobilní aplikaci automaticky napojit na jiný. Těch 12k je nepříjemných, ale při montáži venkovní LTE nebo 5G antény, to také není zadarmo. Tady mne dost oslovuje v podstatě decentralizované připojení k internetu. Nejsem existenčně závislý na jednom kanálu/kabelu/vysílači.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější