Zavřít reklamu

Ani novým iPadů mini 6 se nevyhnou klasické porodní bolesti spojené se startem jejich prodejů. Ty sice začaly teprve v pátek 24. září, už o víkendu se nicméně začaly objevovat zprávy o tom, že se v mnoha případech chovají displeje nestandardním způsobem. Řeč je konkrétně o zobrazování obsahu v pomyslném “želé stylu”. 

Nejste si jisti tím, co si pod “želé stylem” představit? Jednoduše nesouměrně se pohybující obsah při scrollování na displeji. Jinými slovy – zatímco jedna polovina obsahu na displeji se posune instantně, druhá se posune s určitým časovým odstupem, což ve výsledku působí právě jako klasické vlnění želé známé třeba z filmů. Jak vypadá tento problém naživo se můžete podívat ve videu níže. 

Jak se v tuto chvíli zdá, problém je poměrně rozšířený a to dokonce i napříč Apple Story, ve kterých již jsou iPady mini 6 samozřejmě vystavené. Tvrdí to alespoň jablíčkáři z mnoha koutů světa, kteří se rozhodli se svými novými iPady právě Apple Story navštívit, aby následně zjistili, že si s problémem neví zatím rady ani samotní pracovníci obchodů. Svým způsobem pozitivní je nicméně alespoň to, že o problému již Apple ví a zcela určitě jej již začal řešit. 

V tuto chvíli je otázkou, co přesně může za problémem být. Dle odborníků se totiž může jednat jak o vadu hardwaru, která by pro Apple znamenala spuštění svolávacího programu a následnou výměnu či opravu nových iPadů, tak i o chybu zapříčiněnou chybou v softwaru, která by byla snadno řešitelná skrze klasickou softwarovou aktualizaci. Jasněji budeme mít v tomto směru snad již v průběhu nadcházejícího týdne. 

iPad mini 6 lze zakoupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.