Zavřít reklamu

Vyčistěte paměť RAM

Pokud jste někdy vlastnili chytrý telefon s operačním systémem Android, tak jste dost možná měli k dispozici speciální utilitu, pomocí které bylo možné uvolnit paměť RAM a zařízení tak ulehčit a zrychlit. V rámci iOS byste tuto možnost pro vyčištění paměti RAM hledali v nějaké aplikaci či utilitě marně. Mohlo by se tedy zdát, že v tomto systému není možné paměť RAM vyčistit. Opak je však pravdou, byť je tedy postup o něco složitější a liší se podle toho, zdali máte iPhone s Touch ID, anebo Face ID.

iPhone s Touch ID

Pro vyčištění RAM na iPhonu s Touch ID prvně podržte zapínací tlačítko. Tohle tlačítko držte do té doby, dokud se neobjeví obrazovka s posuvníky. Na této obrazovce následně podržte tlačítko plochy, a to do té doby, dokud se nezobrazí domovská obrazovka s aplikacemi. Takto lze jednoduše na iPhonu s Touch ID vyprázdnit paměť RAM.

iPhone s Face ID

Chcete-li na iPhonu s Face ID vyprázdnit paměť RAM, tak prvně aktivujte AssistiveTouch, a to tak, že přejdete do Nastavení -> Zpřístupnění –> Dotyk -> AssistiveTouchPoté přejděte do Nastavení -> Obecné, kde klepněte na Vypnout. Nyní rozklikněte plovoucí tlačítko AssistiveTouch a podržte v něm tlačítko plochy, dokud se nezobrazí domovská obrazovka s aplikacemi. Tímto jste úspěšně vymazali paměť RAM.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější