Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Tohle není smart home, tohle je nouzovka pro retrofit a to navíc jen světel.. Hračka. Skutečný smart home vypadá trochu jinak :D

  Sestra má celý dům od Loxone včetně rádia, zatahování automatických rolet atd. a musím říct, že když to funguje, tak to vypadá dobře, nicméně bych to asi nechtěl i díky vysoké ceně, která se při stavbě domu musí vynaložit navíc.
  Pár zásuvek (vocolinc) kameru a tak mám a to mi vyhovuje :)

  Taky mám světlo od philips napevno zapojené, a když vypnou proud a potě zapnou tak to světlo poté svítí tak dlouho než ho někdo vypne, což je v ložnici enormně otravné….
  Vypináč jsem pochopitelně zrušil…. Takže super

  Tohle chovani jde ale zmenit v appce Hue :-)

  Ano, mám to světlo již cca 5 let a vím že to ze začátku nebylo, proto jsem tu možnost v nastavení nadále nehledal..
  Děkuji za upozornění, již jsem nastavení upravil
  Tudíž se omlouvám za zavádějící informaci.

  Máme Loxone a to je teprve reálný smarthome, při novostavbě to stalo o 15 % víc k elektroinstalaci a mám na tom všechno, geniální. Co se týče jednoduchosti a celkového pojetí je Loxone takový Apple mezi smarthome systémy.

  Ten Loxone vyzerá naozaj dobre. Asi to nebude úplne lacné, ale výsledok asi stojí za to. Pravdou ale asi bude, že s nejakou komplexnou implementáciou musím počítať buď pri novostavbe, ale dosť rozsiahlej rekonštrukcií. Dodatočne to asi veľmi nejde.
  Povedal by som, že inteligentné svetlá sú takou vstupenkou do smart home :).
  Btw my používame svetlá tradfri by ikea. Hue sa mi páčia, ale cenovka o tretinu vyššia :(.

  Resil jsem to podobne, ale zvolil vypinace a dalsi komponenty (cidla dveri, zaplavovy senzor, atd.) od sonoff, vcetne ovladani televize hlasem + rolety Ikea a termostat ke kotli google Nest a nastaveni scen v celem dome. Vse hlasove ovladane pres google mini a dalkove na iphonu. Kupodivu vse spolu komunikuje pres rok a zadny problem. Nejvice otravne jsou zarovky Ikea v loznici u nocnich stolku. Po vypadku proudu nasledne dojde k rozsvice, coz je v noci peklo, a zatim jsem neprisel na to, jak toto nastaveni zmenit, zda-li vubec lze.

  Áno, ide. Pozriete v apke tradfri v časti nastavenia – spravovať – svetlá a zásuvky (alebo všetky skupiny, je to jedno) – nastavenie po obnovení napájania. Tam sa dá nastaviť aký stav si majú svetlá zapamätať.
  Pridali to tam pomerne nedávno.

  Ja jedu na aqare, zabezpecovacka, zvonky, svetla, miliony planu, jeste mi chybi napojit lux a funguje vse maximalne spolehlive v panelaku az do sklepa.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.