Zavřít reklamu

Poslední roky se snažím co nejvíc cestovat a to zejména po Evropě. V létě zkrátka vezmeme auto a na dva měsíce zmizíme v Itálii, Francii, Rakousku, Švýcarsku a tak podobně. Když jedete autem a máte čas a klid, zjistíte, že míst, která jsou v Evropě naprosto neuvěřitelná a slovy jen těžko popsatelná jsou tisíce. Právě proto jsem se rozhodl si kromě iPhone pořídit také malý kompakt, kterým budu mít možnost vše vyfotit v takové kvalitě, aby když se mi bude nějaký snímek líbit, mohl jsem jej použít na pozadí v počítači, iPadu nebo si jej klidně vytisknout. Už od mala jsem pak toužil po Leice, která se mi líbí jak designem, tak nádechem, který její fotografie provází a proto jsem si zhruba před rokem pořídil model Leica Q.

*Fotografie z Leica Q v plně automatickém režimu

Pokud vás někdy zajímalo, jak fotí iPhone v porovnání s fotoaparátem jako je Leica, pak jste na tom stejně jako já. Následující článek prosím berte nikoli jako nějaký test fotoaparátu za více než 130 tisíc korun v porovnání s iPhonem 12 Pro, ale spíše jako ukázku toho, co iPhone zvládne a na co bohatě stačí a kde je naopak vidět právě rozdíl mezi fotoaparátem a iPhonem. Zajímavé je zejména to, že Leica Q není zrcadlovka, ale jedná se o kompaktní fotoaparát s pevným stabilizovaným objektivem se světelností f/1,7 a s Full-Frame snímačem CMOS s rozlišením 24 Mpx. Technicky se tedy co do konstrukce jedná o podobný princip jako v případě iPhone, kde je také pevný objektiv a jedná se ve své podstatě o kompakt.

*Fotografie z iPhone 12 Pro

Aby byl celý test co nejvíc férový, používal jsem u každé fotky Leicu nastavenou v plně automatickém režimu, včetně automatického ostření. Pouze při fotografování detailů, jsem změnil režimu ostřední na Macro, protože jinak není možné v automatickém režimu ostření udělat fotografii z větší blízkosti. Fotografie v plném rozlišení pocházející z iPhone 12 Pro si můžete stáhnout přímo zde [ZIP; 52,9 MB]. Fotografie v plném rozlišení z Leica Q si můžete stáhnout přímo zde [ZIP; 83,2 MB] nebo klikněte na ikonku lupy v galerii při jednotlivých fotkách. Právě při plném rozlišení vynikne rozdíl nejvíce. Následující porovnání proto berte pouze jako malý náhled, díky kterému nemusíte nic stahovat. Pokud chcete vše skutečně porovnat, stáhněte si fotografie z výše uvedených odkazů.

sláma sláma
Leica Q
slama slama
iPhone 12 Pro
tankovy kryt tankovy kryt
Leica Q
tankovy kryt tankovy kryt
iPhone 12 Pro
tankova obrana slovensko tankova obrana slovensko
Leica Q
tankova zabrana tankova zabrana
iPhone 12 Pro
vojensky hrbitov petrzalka vojensky hrbitov petrzalka
Leica Q
vojensky hrbitov petrzalka vojensky hrbitov petrzalka
iPhone 12 Pro
hranice 1989 hranice 1989
Leica Q
hranicni prechod 1989 hranicni prechod 1989
iPhone 12 Pro
vojensky hrbitov bratislava vojensky hrbitov bratislava
Leica Q
hrbitov vojensky petrzalka hrbitov vojensky petrzalka
iPhone 12 Pro
pomnik neznameho vojina pomnik neznameho vojina
Leica Q
pomnik neznameho vojina pomnik neznameho vojina
iPhone 12 Pro
krajina krajina
Leica Q
krajina krajina
iPhone 12 Pro
kvet kvet
Leica Q
rozkvetly strom rozkvetly strom
iPhone 12 Pro

Související články

Dnes nejčtenější