Zavřít reklamu

Kromě recenzentů se nové 12,9″ iPady Pro s mini LED displeji začínají dostávat do rukou i běžným zákazníkům a poměrně rychle se na webu začínají objevovat první problémy, kteří čerství majitele s novými iPady mají. Týkají se především hlavního taháku novinky – tedy u větší verze zcela nového mini LED displeje, který se dle některých uživatelů rozhodně nechová tak, jak očekávali.

Někteří uživatelé, ale i mnozí recenzenti si stěžují na tzv. blooming, který se objevuje v některých specifických případech a značně kazí kvalitu z celkového dojmu nového displeje. Blooming je jev, při kterém se okolo (světlých) vykreslovaných objektů na jinak zcela tmavém displeji objevují okolní záře, které jsou velmi rušivé a zároveň kazí celkový dojem z obrazu. Pro ilustraci si můžete prohlédnout příklady z obrázků, jež byly v uplynulých dnech nahrány na Twitter.

Blooming na novém iPadu Pro se objevuje ve chvílích, kdy je nastaven maximální jas obrazovky, iPad je používaný v úplně tmě a na displeji je zcela černé pozadí se světlými elementy. V tomto případě je blooming údajně nejintenzivnější. Jiní uživatelé naopak reportují, že se jim tento jev objevuje už při zhruba 40% nastavení jasu obrazovky a iPad Pro je pro ně nepoužitelný v noci nebo ve tmavém prostředí. Jiní potvrzují stejnou zkušenosti, uvádí však, že celková úroveň bloomingu se liší aplikace od aplikace. Většina uživatelů, kteří se s tímto problémem musí potýkat doufá, že jde jen o špatnou softwarovou kalibraci, neboť při zapnutí iPadu Pro je logo Applu (vykreslené na zcela černém pozadí) zcela bez tohoto nepříjemného doprovodného efektu. Jestli tomu tak skutečně je, Apple celou věc pravděpodobně napraví v některém z budoucích updatů.

12,9″ iPad Pro 2021 unboxing:

Související články

Dnes nejčtenější

.