Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  V pohodě. Já si minulý týden platil košili a místo 2 500 jsem zaplatil přes Apple Pay tuhle částku v Eur. :)

  Takže s tím vlastně Apple Pay nemá vůbec nic společného, takto vysokou částku by paní zaplatila i jakoukoliv jinou kartou, prostě špatná cena zboží. Ach jo.

  Přesňe tak.

  “Nikdo a nic není neomylný či neomylné – a to samozřejmě ani Apple Pay.”

  Apple Pay žádný omyl nespáchalo, chyba byla na straně obchodníka a také zákaznice, že si nezkontrolovala částku na terminálu.

  Nejvwtsi chyba je na strane obchodu. Spatna cena. A stredni chyba majtelka. Ma si zkontrolovat terminal kdyz plati. Tak jako displej ip kdyz platim online. Preci bez mysleni hned neprilozim prst abych zaplatil.

  Jedine co sem nevedel ze apple pay nema zadny limit. Myslel sem si ze je stejny jako na karte. Akdyz presahne castku. Musim dat Pin

  Taky myslím, že je to zbytečný povyk. Kdyby ty špatně naceněné banány stály 39999,- a já to nesledoval, tak je úplně jedno jestli to platím přez applepay a nebo kartou, tu částku by mi to strhlo tak i tak.

  Poslední odstavec mi evokuje, že při platbě pomocí Apple pay je ignorován limit nastaven na platební kartě (ať už je sjednaných na pobočce banky, po telefonu nebo v internetovém/mobilním bankovnictví), což není pravda! Tokenizovaná platební karta nemá neomezený limit, vždy platí limit nastavený v bance a je jedno jestli kartu digitalizujete do nějakého zařízení nebo použijete plastovou platební kartu vydanou vaší bankou.

  A v článku jsem našel ještě dvě podstatné nedostatky..

  > „U plateb nevyžadující kód PIN je to poté 500 Kč.“
  – ale max. do výše 5 po sobě jdoucích bezkontaktní transakci, u 6 je poté vyžadováno ověření PINem nebo do max. kumulativního limitu 150eur, a pak je vyžádáno ověření PINem. (Podle směrnice EU „PSD2“). Toto však neplatí u karet, které jsou tokenizované v zařízení, jelikož tam se to řídí jinými pravidly (např. Apple pay vyžaduje ověřit každou transakci pomocí biometrie, kódu atd).

  > „limit však chce Velká Británie navýšit a to na 45 liber (cca 1 350 Kč).“
  – Co je mi známo, tak limit 45 liber už mají a zvažují limit 100 liber, ale bylo by dobré sdělit, že rozhodně nemají limit našich 500 Kč (v přepočtu do liber), zní to také zavádějícně..

  Prosím, nešiřte nesmysly mezi lidi, kteří pak budou zbytečně plašit… 😤

  Anonyme, ale tady nejde absolutně o limity bezpinových plateb, ale spíš o limit platby jako takový – tzn. že vám projde kartou i platba letadla za bilion, pokud budete mít tyto peníze na účtu :) o plašení lidí tu nemůže být řeč

  Platby respektují limity nastavené u karty. Vyzkoušeno před Vánoci, kdy platba neprošla ani přes Apple Pay. Volali jste do nějaké banky? Když to v článku tvrdíte? Novináři si informace ověřují!

  Možnost zaplatit kartou (plastik nebo token) se řídí týdennimi limity platebních karet přímo ze strany banky. Tzn pokud mas na karte limit 50000. Tak 50001 nezaplatis i kdyby ses rozkrajel.

  Poznámka k bezpinovým platba se týkala konkrétní věty, kde byly zmíněný bezpinové transakce..

  A co se týče té platby za bilion, tak v článku píšete nesmysl a teď jste ho napsal znovu..

  Karta má maximální limit stanovený bankou, který se standardně liší podle typu karty (consumer, Business, gold, platinum atd. – čím „lepší“ karta, tím vyšší maximální limit). Držitel karty si potom může nastavit uživatelské limity do výše bankou stanoveného maximálního limitu. A je jedno jestli použijete plastovou kartu nebo kartu tokenizovanou (např. Apple / Google / Samsung a další pay). Vždy lze provést transakci maximálně do výše nastavených limitů.

  Takže znovu prosím, než pustíte do světa nějaký článek, ověřte si pravdivost vašich tvrzení, jak píše Honza třeba v bance nebo pište o věcech, o kterých něco víte. Toto to rozhodně očividně není.

  Když pominu chybu prodejce, tak jablíčkářka udělala dvě chyby:
  1) nezkontrolovala si kolik platí
  2) nenastavila si na kartě ve svém bankovnictví limit.
  V tomto případě není žádná chyba na straně Apple Pay, jen snaha o senzaci, a nepochopení jak funguje Apple Pay.

Diskuze není pro tenhle článek otevřena.

Související články

Dnes nejčtenější

.