V případě, že vlastníte iPhone a Mac, tak můžete mezi těmito zařízeními využít tzv. Univerzální schránku. Díky této funkci můžete zkopírovat nějaký text na vašem Macu, a poté jej jednoduše vložit na iPhonu – a samozřejmě naopak. Bohužel se ale čas od času stává, že se Univerzální schránka zasekne a přestane fungovat. Pokud už jste vyzkoušeli veškeré základní úkony, tedy provést restartování obou zařízení, dále pokud jste vypnuli a zapnuli Wi-Fi, Bluetooth a funkce Handoff na obou zařízeních, tak jste tady naprosto správně. V tomto článku se totiž podíváme na „pokročilejší“ tipy, které můžete využít v případě, že vám Univerzální schránka nefunguje.
Mohlo by vás zajímat

Co dělat, když na Macu nefunguje Univerzální schránka
V případě, že vám na vašem macOS zařízení nefunguje Univerzální schránka, tak existují dvě pokročilejší možnosti, pomocí kterých ji můžete opětovně zprovoznit. Pro využití prvního tipu musíme využít Terminál, u druhého tipu se pak přesuneme do Klíčenky. Vrhněme se tedy na první postup pro opravu:
- Prvně je nutné, abyste na vašem Macu či MacBooku spustili aplikaci Terminál.
- Tuto aplikaci najdete v Aplikacích ve složce Utility, popřípadě ji spustíte skrze Spotlight.
- Po spuštění Terminálu si zkopírujte následující příkaz:
defaults write ~/Library/Preferences/com.apple.coreservices.useractivityd.plist ClipboardSharingEnabled 1
- Po zkopírování tento příkaz do Terminálu vložte a stiskněte Enter.
- Jakmile tak učiníte, tak Terminál vypněte a restartujte váš Mac.
- Po opětovném spuštění Univerzální schránku vyzkoušejte.
Fotogalerie





Pokud Univerzální schránka začala fungovat, tak máte vyhráno. V případě, že Univerzální schránka stále nefunguje, tak pokračujte ve čtení tohoto článku a proveďte následující postup:
- Prvně je nutné, abyste na vašem Macu či MacBooku spustili aplikaci Klíčenka.
- Tuto aplikaci najdete v Aplikacích ve složce Utility, popřípadě ji spustíte skrze Spotlight.
- V rámci Klíčenky klepněte v levém menu v kategorii Výchozí svazky klíčů na sekci přihlášení.
- Nyní klepněte vpravo nahoře do vyhledávacího pole a vyhledejte v něm handoff-own-encryption-key.
- Poté na tento záznam v okně klepněte pravým tlačítkem (dvěma prsty) a zvolte možnost Smazat „handoff-own-encryption-key“.
- Smazání poté samozřejmě potvrďte.
- Jakmile tak učiníte, tak Klíčenku vypněte a restartujte váš Mac.
- Po opětovném spuštění Univerzální schránku vyzkoušejte.
Fotogalerie







[Aktualizováno]: Jestliže vám výše uvedený postup nefunguje, tak se ještě před přeinstalací macOS vyzkoušejte odhlásit na Macu z Apple ID (Předvolby systému -> Apple ID -> Přehled -> Odhlásit se…). Poté Mac či MacBook odstraňte i z iPhonu (Nastavení -> váš profil -> dole Mac či MacBook -> Odstranit z účtu). Jakmile tyto dva úkony dokončíte, tak se na Macu opětovně k Apple ID přihlaste.
Ne ve všech případech se ale oprava povede. Pokud patříte do této skupiny uživatelů a již si s opravou Univerzální schránky nevíte rady, tak ještě vyzkoušejte provést aktualizaci na nejnovější macOS. Pokud ani tohle nepomůže, tak budete nuceni znova nainstalovat macOS.