Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  tez Betu testujem niekolko dni… narazil sem vsak na jeden problem a to s aplikaciou Winbox pre Mikrotik routery. Po spusteni aplikacia nabehne, akonahle dam pripojit k routru, macbook zamrzne :Kernel Panic.
  S ostatnymi aplikaciami som zatial problem nemal

  Uf, no tak to je problém. Snáď sa na to nevykašlú a opravia to. Apple alebo vývojár. Čo staršie verzie, neskúšali ste?
  Tiež by v MK mohli vyrobiť niečo oficiálne aj pre macOS, nie len pre win.

  rovnaky problem je u viacerych verzii. Skusal som aj oficialnu 3.21 pre Mac OS Catalina a tiez aj poslednu 3.27.
  Tiez by som rad uvital neaku nativnu pre Mac OS.

  Mně nefungovalo několik aplikací správně. Např luminar 4. Tak jsem se vrátil. Navíc ten vzhled mi přišel horší. Hlavně ikony a tmave téma

  Nemá někdo zkušenost, jak to jede Macbook Pro Mid 2014? Mám Mojave a nerad bych si pokazil plynulost systému. Vyvolení si zajisté pamatují, co provedl tehdy revoluční iOS 7 se staršími zařízeními…

  „zdali mají na macOS Big Sur vůbec aktualizovat. Odpověď na tuto otázku je jednoduchá – rozhodně ano“. Za mě tedy rozhodně NE!! Po aktualizaci na mi v práci zůstala bezcenná krabice v podobě tiskárny za 100t. Nikdo(jak výrobce, tak ani Apple dodnes nezajistili opětovnou funkčnost systému). Zařídil jsem se sám nákupem starého Macbook pro s El Capitan, vypnul komplet přihlášení k netu a tiskárna jede jako nová.

  Takže…není všechno zlato co se třpytí ;)

  Pokud byste se podíval na web Epsonu, zjistil byste že problémy budou vyřešeny během prosince 2020.
  Od toho Apple vydává betaverze aby mohli vývojáři upravit své produkty.

  A vy si myslíte že na Windows to tak není? Víte kolik (drahých) tiskáren přestalo po přechodu na W10 fungovat? Holt to chce dávat si bacha a pokud to jde, nekupovat tiskárny které se bez proprietárních ovladačů ani nehnou, nebo s tím prostě počítat.

  Testoval to prosím někdo ma macbook air 2020 ?
  Jede to v pohodě nebo raději nechat stávající os ? Díky za info

  Aktualizovala jsem na nový mac air 2020 a hrůza! Nafackovala bych si :D Nesoudím vzhled, ale baterka nevydrží tolik jako před aktualizací. Nedělám na tom žádně náročné práce. V porovnání s předchozí verzí se to nedá srovnat. Technickým věcem nerozumím, ale tohle je vidět hned. Dříve jsem nabíjela 1x za dva dny, teď musím každý den a (opakuji) nedělám na tom nic, co by žralo baterku. Takže moje rada je, nechte zatím stávající. :)

  Mám presne ten istý problém.. výdrž batérie klesla, takže buď urobím downgrade, alebo obnovím továrenské nastavenia..

  Věřme, že si autoři nebrali inspiraci z Kerouaca – cituji Wikipedii: Big Sur je dílo o úpadku a rozkladu, podrobným záznamem fyzické nemoci, paranoie a absolutní zkázy ducha i těla ;) https://bit.ly/3kpLejd

  To u Apple jde především, Apple ja posluhovač SATANA! Chce rozklad a úplné otroctví pro iOvce, už teď se mu to docela dobře daří a šelma 666 v podání Apple a jeho pekelných produktů, které iOtroci kupují. Ale ještě není pozdě zbavte se všeho od Apple a obraťte se na pravou víru Světla, Lásky a Boha, jen tak uniknete peklu.
  Windows s vámi.

  Píše se, že Apple se u Safari chlubí, že je až o 50 % rychlejší než Google Chrome, ale to mi je k ničemu i kdyby byl rychlejší o milion procent, když nemá tak základní věc, jako je Sppe Dial, kde si můžu pohodlně nastavit karty s oblíbenými stránkami i s náhledy. Takhle je Safari pouze hloupý prohlížeč, bez přidané hodnoty oproti konkurenci. Ale kdyby tam byl Speed Dial i za peníze jako plugin, pak by to pro mně mělo smysl.

  Takže je vlastně hloupý v tom, že nepodporuje rozšíření jako chromium :D Takže vlastně není hloupý, ale tobě nenabízí to, co vyžaduješ. A s Big Sur by mohlo přibýt více rozšíření, jelikož k tomu je apple konečně otevřenější.

  Ano, pro mě je ten prohlížeč hloupý, když mi neumožní mít doplněk podobný „GroupSpeedDial“, kde mám po spuštění dlaždice náhledů s webama, které preferuji. Ale taky doufám, že se to s příchodem BigSuru zmnění. Pak přejdu ráda.

  Ač jsem se toho bál, tak mě Big sur zvedl rychlost Imacu 2020 o nějakých 20%, rychleji otvírá appky a okna, samotné aplikace od Adobe mi taky běží výrazně líp. Zatím žádné větší bugy….

  Až na pár drobností (ikon) se mi BigSur líbí, ale protože Adobe CS6, zůstanu u High Sierry nebo El Capitana. Můžná upgradnu Catalinu, co mám nainstalovanou jen kvůli firemní licenci na CC. Uvidíme, adobe už mě tolik neživí abych soukromě přešel na cloud.

  Nevíte, prosím, někdo jestli jde Big Sur instalovat z externího disku? Mám málo místa a i když jsem smazal všechny iOS zálohy tak mi ještě cca 4GB chybí. Myslel jsem tedy, že bych instalační soubor přesunul na ext.disk s z toho instaloval.

  Dlouho jsem zvažoval instalaci, jelikož Catalina mě zrovna moc nenadchla….. a měl jsem u zvažování zůstat. Mám naprosto zhrouceného minimaca, v tuto chvíli nejde spustit ani přes Internet recovery. Je to docela prémiová konfigurace, ještě Intel Core i7, pokud se to vůbec ještě podaří rozchodit, tak tam dám Mojave, který mi seděl z verzí Mac OS poslední dekády asi nejvíc (a vlastně byl na mini instalován). Zjistil jsem, že s tímto problémem nejsem zdaleka sám. Pokud tedy na funkčnosti daného počítače závisíte, instalaci rozhodně NEDOPORUČUJI.
  Rovněž nejsem vůbec příznivcem designu à la hračkářství. To je ovšem ve srovnání s mým problémem naprostý detail.

  zatím jsem našel jednu chybu a to
  – při přepínání systémových ICC v CMS má Big Sur sekundové zpoždení doprovázené různobarevnou show. Chvilku nechápete jestli se jedná o úmysl a nebo chybu. Možno ta tak má být a je to jen první náznak, že Apple se odvrací od grafiky a víc směřuje k mainstreamu. Doufám, že to grafiky a fotografy neodradí.

  Po aktualizaci na Big Sur mohu mac book air 2017 zahodit. Nejde s nim delat. Vse je taaaaakkk poooooomaaaaleeee. Des! A to potrebuji vytvaret dokumenty. Neaktualizovat.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.