Zavřít reklamu

Svět IT, umělé inteligence a strojového učení už pomalu proniká i do těch nejintimnějších částí našeho života. Chytrou domácnost a s ní i chytrou ložnici možná už někteří z vás mají. Ti pokrokovější možná s partnerkou vyzkoušeli nějakou tu erotickou pomůcku s ovládáním přes mobilní aplikaci… ale už jste slyšeli o pánském masturbátoru ovládaném umělou inteligencí? 

Autoblow AI jako předzvěst sexuálních praktik Demolition Mana? 

Společnost VIECI (Very Intelligent Ecommerce Inc.) začala s výrobou unikátních erotických hraček pro pány experimentovat už v roce 2008. Její zakladatel Brian Sloan už od počátku svých prvních experimentů v odvětví erotiky dával velký důraz na skvělé technické provedení svých výrobků, jejichž vznik do dnes financuje na crowdfundingové platformě Indiegogo.

Výjimkou ve způsobu financování není ani novinka Autoblow AI. Jak už název této pánské pomůcky napovídá, jedná se o masturbátor, který má co nejvěrněji napodobovat pocit orálního sexu. A to od jeho začátku až po slastné vyvrcholení. Samozřejmě o co nejuspokojivější zážitek se snaží každý výrobce erotických pomůcek. Sloan se svou společností VIECI chce však vše dotáhnout na úplně novou úroveň. Ač si sám uvědomuje, že je dokonalé uspokojení pomocí umělé inteligence hudbou budoucnosti, jeho první AI masturbátor rozhodně slaví až nečekané úspěchy.  S rychlostí vývoje strojového učení, umělé inteligence a virtuální reality tak může být otázkou jen pár let, než se dočkáme virtuálního sexu, jako v naší oblíbené devadesátkové „utopii“ v hlavní roli se Stallonem…

Programování Autoblow AI

Zajímavější než popisování samotných funkcí Autoblow AI (který má 10 různých programů, a přestože vypadá tak trochu jako hodně divná vesmírná loď, tak umí uspokojit lépe než lecjaká žena) je proces programování umělé inteligence pro orální sex. Stejně jako u většiny technologií, které jsou založené na strojovém učení a umělé inteligenci, ani při programování Autoblow AI se vývojáři neobešli bez pomoci reálných lidí. A Pornhubu, od kterého v druhé fázi VIECI získala 1145 různých pornografických videí zobrazujících orální sex.  První fáze byla naprogramování jednoduchého uživatelského rozhraní: 

A ta nejdůležitější část obsahovala spolupráci se stovkami bulharských brigádníků, kteří měli za úkol zmíněná videa sledovat a v uživatelském rozhraní pomocí myši co nejpřesněji napodobovat pohyb ženských úst přímo v akci.  Výsledkem této analýzy byl dataset s 6270467 framy, které ve VEICI rozdělili do 1060 klipů. Tyto klipy dávali dohromady 109 hodin videa s orálním sexem. Za vznikem Autoblow AI však nestojí pouze práce oddaných brigádníků a programátorů, ale také vědců, kteří se podíleli na analýze dat a jejich převedení do funkčního provedení. 

Jak s daty VIECI dále postupovala a co všechno učení orálního sexu obnášelo, se můžete podrobně dočíst ve zmíněné „anonymní“ studii The Blow Job Paper, kterou společnost po uvedení produktu na trh vydala. Proč anonymní? Všichni vědci, kteří na Autoblow AI se Sloanem spolupracovali, se obávali důsledků této spolupráce na svůj další kariérní růst. A to je také jeden z důvodů, proč zatím orální sex od umělé inteligence není dokonalý. Nedostatek financování i stigma, které se s erotickým sektorem váží, jsou překážky, které vývoj v tomto odvětví trochu brzdí. Sloan však předpokládá, že během dalších dvou tří generací jeho Autoblow výrobků už půjde mluvit skutečně o umělé inteligenci přesně podle našich představ.

Budoucnost (auto)erotiky – zajímavá i trochu děsivá

Otázkou však je, zda skutečně chceme erotické hračky oplývající příliš velkou inteligencí… fanoušci sci-fi mezi námi jistě vymyslí dost scénářů toho, co všechno by se mohlo zvrtnout. Masturbátor Autoblow AI je však v každém případě zajímavou předzvěstí věcí budoucích, která stojí za pozornost minimálně z technického pohledu vývoje umělé inteligence. Přestože to ještě není přesně „to pravé ořechové,“ v budoucnosti se jistě můžeme těšit na velmi zajímavé pojetí autoerotiky. Tuto první vlaštovku si můžete zkusit například přes e-shop Sexshopik.cz, nebo Yoo.cz

Dnes nejčtenější

.