Zavřít reklamu

Stejně jako v rámci iOS a iPadOS, tak i v rámci macOS si můžete nastavit na displej v rámci předvoleb systému různé filtry barev. Tyto filtry barev jsou určené pro všechny uživatele, kteří trpí nějakou poruchou zraku. Pokud máte problémy s rozpoznáním některých barev, tak se vám Apple pokusil používání a rozpoznávání barev na Macu o něco zjednodušit. Chcete-li zjistit, jakým způsobem můžete na Macu filtry barev pro osoby s poruchou zraku aktivovat, tak pokračujte ve čtení.

Jak na Macu aktivovat filtry barev

V případě, že chcete na Macu či MacBooku aktivovat filtry barev, tak se nejedná o nic moc složitého. Stačí jen vědět, kde přesně kliknout. Držte se následujícího postupu:

  • Nejprve je nutné, abyste kurzorem v rámci macOS najeli do levého horního rohu obrazovky, kde se nachází ikona , na kterou klepněte.
  • Po klepnutí na ikonu se zobrazí rozbalovací menu, ve kterém klepněte na možnost Předvolby systému…
  • Tímto dojde k otevření nového okna se všemi dostupnými předvolbami systému.
  • V tomto okně je nutné, abyste klepnuli na sekci Zpřístupnění.
  • Jakmile se v této sekci ocitnete, tak v levém menu sjeďte o něco níže, kde klepněte na možnost Monitor.
  • V horním menu poté klepněte na záložku Barevné filtry.
  • Zde už nakonec stačí z menu zvolit požadovaný filtr barvy a zaškrtnout možnost Zapnout barevné filtry pro aktivaci funkce.

Ihned po aktivaci se zvolený filtr okamžitě aktivuje. Konkrétně jsou v macOS k dispozici filtry pro osoby trpící protanopií (filtr červené/zelené), deuteranopií (filtr zelené/červené) a tritanopií (filtr modré/žluté). Čtvrtou možností je poté filtr Stupně šedi. Součástí macOS je po vzoru iOS či iPadOS také posuvník pro nastavení Barevného tónováníintenzity filtru.

Dnes nejčtenější

.