Zavřít reklamu

Zdá se, že letošními iPhony 12 hodlá Apple doslova zbourat svět smartphonů. Vylepšení, která se chystá přinést, jsou totiž alespoň dle dostupných informací skutečně velká a především pak velmi vítaná. Jedním z největších má být výrazné vylepšení fotoaparátu, který bude použitelnější než kdy předtím a to jak z hlediska focení při různém světle, tak i kvality snímání. 

Právě na kvalitu snímání se ve své nové zprávě pro investory zaměřil přední Apple analytik Ming-Chi Kuo, jehož předpovědi o chystaných jablečných produktech patří dlouhodobě mezi ty nejpřesnější. Nyní mu jeho zdroje prozradily, že Apple u iPhonů 12 či minimálně u řady 12 Pro přechází na nové osmičlenné objektivy, který by jim měly výrazně pomoci zvýšit kvalitu snímání, jelikož budou zjednodušeně řečeno eliminovat možné nesrovnalosti mezi reálným předmětem a zachyceným obrazem. Jednat by se mělo o skutečně velký skok, vždyť širokoúhlé objektivy iPhonů 11 Pro mají širokoúhlé objektivy složené “jen” z šesti částí a už to je v mobilním fotosvětě špička. 

Apple tak ani letos nepoleví ve své snaze přiblížit své telefony co nejvíce klasickým fotoaparátům, které jsou pro focení z hlediska kvality stále před nimi. Nutno nicméně podotknout, že mobily se jim minimálně v oblibě již dávno velmi přiblížily a dle mnohých analytiků je již dokonce i překonaly. Přeci jen, telefon má v kapse prakticky každý neustále, kdežto fotoaparát nikoliv. A kdo ví, třeba bude právě nasazení nového typu objektivu jedním z posledních hřebíčků do rakve klasických fotoaparátů, které se poté z rukou běžných lidí vytratí. 

Dnes nejčtenější

Další články