Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Me tady ani minula verze OS neoslnila. Potreboval jsem obnovit cely komp a asi po dni co to bezelo z TM a vypadalo to, ze uz to bude, mi komp napsal error. Zkousel jsem nekolikrat. A Apple podpora se to trapne snazila hodit na vyrobce disku a zkouseli dalsi podobny lzi. Nakonec jsem prisel o data. TM pouzivam dal, ale uz jen jako placebo :-)

  měnil jsem disk na imacu 2019 za ssd 1TB, udělal jsem zálohu klasicky na externí obyčejný disk.. v iwantu mi udělali čistou instalaci a já vše s externího disku obnovil naprosto bez problémů.. vše mi jede do teď ok..

  ono to zálohování není nikde ideální a nebylo ani na windows..

  Ale to nie je vôbec nový problém. Už Mojave mal problém a záloha 100GB dát trvalo aj 14 hodín a niekedy len dve. Niekedy pomohlo vypnutie throttlingu „sudo sysctl debug.lowpri_throttle_enabled=0“. Mojave mal veľa problémov no Catalina je ako databáza chýb a ukážka toho že čo sa pokaziť dá to sa aj pokazí. Microsoft kopíruje funkcie z mac os a Apple zas problémy z Windows :-/

  Windows nic nekopíruje z Mac OS, není totiž co! Možná spíš kopíruje něco z Linuxu, ale z Mac OS fakt ne. Když pominu příšerný styl aktualizací, který ve Windows je, tak je to parádní systém. Co se týká Macu, tak spíš Mac kopíruje kde co od kdekoho a proto to v něm tak nefunguje…. měl jsem tu „čest“ na chvilku v tom dělat a díky, nikdy více. Ten systém neumí ani základní standardní věci, obsažené v normálních OS a Apple rozhodl, že natruc všem, tam udělají všechno jinak. Hrozný systém a to jsem si kdysi myslel, že Windows 3.11 a Windows 95 nic nepřekoná a hle, Mac OS novým králem nepoužitelnosti.

  Ten Vas prispevek mi prijde jako pouhe placani do vody. Neco konkretniho co MacOS neumi?
  Mimochodem vse vychazi z UNIXu.

  Co je horší než když selže záloha?
  Když „úspěšná“ záloha nejde obnovit.

  Každá rozumná firma tohle ví a čas od času otestuje cvičně obnovu ze zálohy. Což samozřejmě v domácích podmínkách je nereálné, a o to hůř pro Apfel.

  To se nam stalo nedavno, a problem byl v Dropboxu a aktivovanem Selective Sync. TM se zasekl vzdy nekde uprostred prvni ciste zalohy.

  Stacilo vypnout Selective Sync a uz to jelo ok. Popripade by i pomohlo dat dropbox adresar do vyjimek.

Vložte vlastní komentář

celý text