Zavřít reklamu

Apple Watch sice původně vznikly pouze jako chytré hodinky, které měly uživateli nabídnout plejádu různých funkcí a umožnit efektivní propojení s telefonem, ale brzy se vyvinuly spíše v zařízení, jenž mnoho uživatelům pomáhá sledovat jejich zdraví. Konec konců, co chvíli informujeme o nových případech, kdy se jen díky Apple Watch podařilo objevit skryté příznaky nemocí, jenž by mohly stát uživatele život. Potenciál hodinek si uvědomil i Apple, a tak začal pracovat na materiálu, který by tyto funkce ještě o poznání zefektivnil.

Apple podle nového patentu vytváří pružný řemínek ze speciálního materiálu, jenž by byl schopen efektivně a neinvazivně měřit a hodnotit zdraví uživatele v reálném čase. Princip fungování by spočíval v pružném materiálu obsahujícím elektronické obvody, který by si uživatel obepnul kolem dané části těla. Řemínek by následně zaznamenával srdeční aktivitu pomocí elektrokardiogramu, hlídal krevní tlak a frekvenci dýchání. V materiálu by se navíc nacházela cívka z vodivých vláken, díky níž by bylo možné zařízení bezdrátově nabíjet a na dálku se připojit například k telefonu nebo jinému jablečnému zařízení. Zatím je více než jasné, že by řemínek společnost využila právě pro Apple Watch, ale je možné, že by se mohly postupem času dočkat i jiné produkty. Ostatně, jako materiál by byl využit pravděpodobně nylon nebo spandex, což by mohlo být potenciálně širší využití. Jedinou otázkou tedy zůstává, jak moc odolný by takový materiál obsahující elektrody byl. I na tuto palčivou otázku ale společnost našla odpověď. Podle všeho by totiž zařízení zvládlo i vyšší teploty v pračce nebo sušičce, díky čemuž by bylo možné řemínek nosit jako standardní kus oblečení.

Uvidíme, zda se patent někdy dočká realizace. V každém případě se ale jedná o pozoruhodný nápad, který by své využití jistě našel. U hodinek by dával přitom smysl suverénně největší, jelikož právě ty vnímá i samotný Apple jakožto skvělou zdravotní pomůcku, která má obrovský potenciál a která jde hlavně dle jeho mnohých vyjádření stále výrazně vylepšit. Snad se toho tedy dočkáme skutečně brzy.

Související články

Dnes nejčtenější

.