Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Na to, ze napr. iPhony Apple vyrábí(vyráběl) v Cine a následně tvrdí, ze v EU prodává jen duševní vlastnictví, takto je vskutku mazec.
  Pokud využil daňového statutu Irska, OK, ale argumentovat ve sporu shora uvedeným je projev totální demence. Tím Apple sestřelil sám sebe. Tím je také dáno, ze musí daně doplatit.
  Apple je to samé jako ostatní firmy, nic neplatit, ale zákazníky ojebavat.
  Skutečně parametr kvalitní společnosti.
  A ano 4838, chápeš to velice přesně.

  Já na tom nechápu jednu věc. Snad každý soudní spor má 2 strany, a pokud Irsko po Applu ty peníze nechce, a Apple je také nechce dát, jak je možné, že vůbec vznikl nějaký soudní spor.

  Tomme, probud se!!!!
  Kde je uvedeno, že Irsko po Applu nic nechce?!
  EU, ač ji nemusím, je v jistých oblastech regulatorem a nadřazeným dozorovým organem. Tedy totožne jako např. v tomto sporu USA, který dohlížel např. na Google a Facebook.
  A pokud EU věc vyhodnotila jako povinnost daně doplatit, je to nadřazené Irsku, tedy příp. národnímu rozhodnuti a je vykonatelné.
  Totožný pr. je kauza Babiš(Čapi hnízdo) a OLAF. To, ze byl Babiš zbaven tr. stíhání v ČR, vubec nic neznamená. Pokud OLAF to dotáhne do konce, přijde ČR ve smyslu trestu o další peníze, např. v dotacích apod. A my s tím nic neuděláme!!!
  Nabízí se ot., když je Babiš v kauze nevinný, proč byla inkriminovana dotace(50mil.) vrácena?

Vložte vlastní komentář

celý text