Zavřít reklamu

Mysleli jste si, že když nedávno Samsung ze svého youtubového kanálu odstranil reklamy zesměšňující absenci 3,5 mm jack konektoru na iPhonech, nepřímo světu oznamuje, že s podobnými útoky končí? Pokud ano, spletli jste se. Jihokorejská společnost se totiž pouhé tři dny po představení nových iPhonů pochlubila novým reklamním spotem, ve kterém se tyto telefony snaží zesměšnit svým phabletem Galaxy Note 10. 

Hlavní zbraní nových iPhonů má být jejich velmi propracovaný fotoaparát, který by se měl zlepšit jak v klasickém focení, tak i v natáčení. Právě při natáčení se však nemůže pochlubit jedním efektem, který Galaxy Note 10 zvládá, což Samsung ve své reklamě využil. Ve spotu tak vedle sebe oba telefony postaví s tím, že zatímco iPhone natáčí prostředí před sebou tak, jako by v něm bylo vše stejně důležité, Galaxy Note 10 využije bokeh efekt pro video a zvýrazní tak na něm žádost o ruku mladého páru před vším ostatním, tedy věc na videu suverénně nejdůležitější. Své vítězství Samsung v reklamě potvrdí jednak odložením iPhonu jablíčkářem a jeho následným sledováním záznamu přes Galaxy Note 10, ale i konečným sloganem “Představujeme novou úroveň výkonu”. Na video se můžete podívat pod tímto odstavcem. 

Je sice pravdou, že podobné útoky by si mohl Samsung už konečně odpustit, na druhou stranu je však nutné uznat, že podobná funkce by novým iPhonům slušela a je celkem škoda, že jí nemají. Přeci jen, bokeh efekt na fotkách vypadá naprosto parádně a o videích se dá hovořit ve stejném duchu. Sportovně tedy musíme přiznat, že v tomto směru má Galaxy Note 10 skutečně navrch. Reklama je navíc tentokrát vcelku nenásilná, což je oproti předešlým kouskům, které Samsung pouštěl do světa, opravdový nezvyk. Třeba si však už i on uvědomil, že podobné taškařice nemá zapotřebí a raději by měl vše dokazovat na svých produktech. Jasněji ale budeme mít až po dalších reklamách, ve kterých si vezme opět do hledáčku Apple. A jak vnímáte jeho reklamy vy? 

Související články

Dnes nejčtenější

.