Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Článek trochu zcestný, podívejte se na rozměry a váhu iphone 6 vs 6s natož iphone 8 atd. Už za J. došlo několikrat k nárustu váhy atd.

  Taktéž vnímám celý článek jako ranní pohled z okna. Idea, že by na designu 11 Ive nepracoval je značně nepravděpodobná, design je obvykle připraven rok dopředu, o výkonu a úspoře procesoru naopak Apple ví na jistotu až po hotových Prototypech a podle zákulisních informací jsou baterie prakticky stejné jako vloni. Změna hmotnosti a tloušťky spíše ukazuje na zesílení skleněného korpusu, který je nový, robustnejší kvůli fotomodulu a prezentované zvýšené odolnosti celého telefonu, který taktéž zvýšil voděodolnost a to se taktéž podepíše na hmotnosti.

  Displej má výrazně silnější parametry jasu a kontrastu, to nejsou parametry, které nepřináší úsporu energie.

  Můj názor je, že za prodloužením výdrže stojí dvě věci.

  Výrazný krok v optimalizaci OS a odstranění Force 3D Touch.

  Nikoliv odchod Johna Iveho. To považuji za hloupost.

  Rok pred uvedenim do vyroby je design schvalen na prototypu. Aby vubec vyrobci mohli stihnou pripravit vsechny nakresy a plany na dily. Proto je design prakticky stejny vzdy 2-3 roky, protoze pak dalsi tym dela na novem dalsim designu. A jiny podpurny tym dela generacni upravy (letosni fotak atd.) Upravy nejsou jen to, co vidite, ale stejne se musi navrhnou fyzicke vnitrnosti a rozlozeni. Letosni prasacky fotak nebyla zadna sranda. Bohuzel ten efort bude nekde chybet a na 100% na pristim iPhonu. Ktery ted nekdy prosel finalnim schvalenim designu. Pro iPhone 12 je jiz nyni hotovo.

  Keď sa povýši dizajn nad funkčnost a kváitu….trvajúce sa kable na nabijackach k bokom/ stačilo tam dať namiesto pevného spoja, vymeniteľný kábel /, špiniaca sa gulička na myši…spiniaca sa a ťažko cistitelna priesvitná klávesnica, trvajúce sa kable k iPhonom, nefunkčné motylikove klávesnice, práskajúceho pánty na Titaniovom boku, práskajúce plexisklo na CUBE G4 a aj jeho prehrievanie, praskajuce plasty na Macbooku, anténa gate iPhone 4, spiniace sa sklo od prachu z vnútra na iMacoch, prehrievanie pre až psychopatického naháňanie sa za štíhlom dizajnom, odstránenie čítačky na SD karty u bookov a veľa veľa dalších obrovských prešľapov…keď sa dizajn nahradí funkčnosti…a vždy stačilo tak malo aby sa tomu predišlo…

  Článek je úplně mimo, Johny určitě nebyl ten, kdo by řekl „0,4mm markantně změní rozměr, v žádném případě se rozměry měnit nebudou“… to je fakt velice mimo úvaha. Dané desetiny nemají na design žádný vliv, tak by toto určitě neřešil. Spíš ho přestal bavit kulatý design nových iPhonů, nejsilnější éra byl design iPhonu 4 – 5S. A ten několikanásobně vystouplý a komplikovaný design nových iPhonů, v tomto určitě nechtěl pokračovat.

  Přesně, ! Design 4-SE byla dokonalost sama. Jasně čitelný tvary. Co bylo před tim, 3 a 3GS bylo prostě divný, správně přezdívaný jako krabička na mýdlo. Následující 6-8 takový tápání a X a dál jsou přerostlý zrůdnosti. Při jejich velikosti už to může mít tvary jakýkoliv, tam už se design vnímat nedá vůbec.

  Ono to může být klidně tím, že omezili aplikacím aktivitu na pozadí.
  Něco podobného už léta dělají čínští výrobci mobilů typu Huhňavej, Šijajomi… V jejich telefonech je upravený Android, který pro aplikace třetích stran má defaultně vypnuté notifikace a další aktivitu. Tím dosahují papírově vyšší výdrže, ale za cenu toho, že uživatelům nefunguje v aplikacích tu něco, tam něco. „Velké aplikace“ typu Facebook, Twitter, Gmail… tak samozřejmě jsou na whitelistu, u nich si to nedovolí.
  To je přesně ten důvod: pokud Android, tak čistý, žádná „vylepšení“ od patlalů z Čajny.

  Když tento postup funguje u Androidu, tak omezení aktivit aplikacím na pozadí může mít výrazný vliv na výdrž iOSu rovněž.

  Koho zajímá téma okriplených Androidů, tady najde více:
  https://www.freecodecamp.org/news/why-your-push-notifications-never-see-the-light-of-day-3fa297520793/

  Jelikož mám Xiaomi a jsem trochu geek, vykoušel sem 4 různé stable verze „čistého“ androidu z XDA. Né díky, už nikdy. Do dvou dní telefon absolutně nepoužitelnej, odemykání fingerprintem cca 3 vteřiny a co se týče fotoaparátu tak jediný k čemu to bylo dobrý tak night sight. Baterka za dva dny v hajzlu (5400mAh), běžně vydržím 3-4 dny. Je sice fakt že oznámení přichází v delších intervalech ale vše je jen otázkou nastavení, a ten kdo si ani neumí nastavit svůj mobil, tak mu ta věc nepatří do ruky. I tu blbou appku na foto otevře rychleji než note 10. Na 2 roky starém budget Mi Max 2 s ubohym snapdragonem 625. Trošku přetaktovanym na 3Ghz – HardRock kernel. 119 aplikací/her, 3dny 11h od posledního nabití bez spořiče baterie – 34% procent šťávy. Snappy as fuck Takže nějaký kecy o patlalech z čajny nejsou na místě, Google i Apple se má od nich co učit.

  Hovadiny trepes.

  Za prve nechapu, co to tu meles o aktivite v pozadi, kdyz IOS nic takoveho neumoznuje.

  Pak se jabcaci divej, ze jim waze zere kvanta dat. Kdyz chudak musi stahovat data hlasovych pokynu behem navigovani pri zaplem displeji, na pozadi nejde, IOS neumi multitasking.

  A co se tyce power managementu Xiaomi, ten ma defaultne zaple pro vsechny aplikace inteligentni powersave, kdy MIUI sam urcuje, ktere funkce bude omezovat.
  A da se to samozrejme per aplikace nastavit. Funguje to luxusne, jedine, co jsem musel kdy prenastavit bylo nastaveni pro waze, ktere se pri pripojeni pres Android Auto vypinalo.

  Tříletý cyklus nijak nenarušili. Nejdřív jsme dostali iPhone 6/6s/7 a teď X/Xs/11Pro. A příští rok přijde zase úplně nový model.

  Jinak Jony Ive podle mě už několik let pro Apple nedělá. Nebude náhoda, že přestal vystupovat na keynotes a mluvit o tom, jak nové produkty designoval, když to byla jedna z nejlepších částí večera. Předpokládám, že už bylo jeho zaměstnání u Applu jen na papíře a čekali na správný moment, kdy to oznámit.

  Jde o to, že jeho odchod mohl vyvolat paniku na burze. Takhle ale mohl Apple odhalit karty a říct, že Jony ve skutečnosti už několik let jejich produkty nenavrhuje a přesto se skvěle prodávají. Tím by uklidnili situaci.

  Dělal jsem leta v marketingu jedné z největších českých IT firem a takové věci jsme i v ČR řešili běžně s PR.

Vložte vlastní komentář

celý text