Zavřít reklamu

Je to jako na zavolanou, fanoušky už totiž začínala frustrovat pomalá rychlost nabíjení, kterou adaptér o výkonu 5W nabízel. Tuto nabíječku bohužel Apple využíval léta a loňské modely iPhone X, XS a XR nebyly výjimkou. Všechny tři byly totiž odkázané na USB Lightning, kvůli němuž trvalo více než dvě hodiny, než byla kapacita telefonu plně dobita, a to jen v případě iPhonu 8. U výkonnějších modelů trvalo nabíjení dokonce 3.5 hodiny, což byla pro mnohé příznivce krajní mez.

Naštěstí se Apple inspiroval u konkurence a přispěchal s novým řešením ve formě o poznání rychlejšího USB-C adaptéru, který využívá výkonu 18W, a tedy dokáže telefon nabít efektivněji a rychleji. Voltáž je zatím neznámá, ale jelikož předchozí typ nabíječky, v tomto případě léta používaný USB Lightning, nabízel 4.85V, u nového adaptéru by se tato hodnota mohla o něco málo zvýšit. Této vychytávky se sice dočkají pouze prémiové modely, ale přesto se jedná o kýžený pokrok, po němž fanoušci volali již léta. Konec konců, příchod vylepšené nabíječky se odhadoval již na loňský rok, ale vypadá to, že si Apple šetřil tuto příležitost právě pro iPhone 11 Pro a 11 Pro Max.

Ač jste si mohli doposud pořídit o poznání rychlejší adaptéry, jablečná společnost toto rozhodnutí nedoporučovala. V mnoha případech totiž hrozilo vznícení zařízení nebo komplikace, které by mohly vyústit k poškození telefonu. V tomto případě to ale máme černé na bílém a Apple dokonce nabídne pro majitele obyčejných iPhonů 11 speciální kompatibilní adaptér, jenž umožní rychlé nabíjení i jim. Na rozdíl od dražších modelů ale nebudou adaptér obsahovat už v základu a cena se snadno přehoupne i přes 1000 korun. Je dobře, že Apple naslouchá komunitě a konečně se rozhodl implementovat novinky. Jak dlouho ale nabití telefonu bude trvat a jak efektivní USB-C bude odhalí až testy a budoucí uživatelské dojmy.

Související články

Dnes nejčtenější

.