Zavřít reklamu

Nové Apple Watch toho zřejmě nabídnou mnohem více než se zprvu myslelo. Poté, co před pár týdny unikla synchronizační obrazovka prozrazující příchod keramické a titanové varianty, se totiž nyní podařilo z kódů bety iOS 13 vydolovat několik dalších zajímavostí – konkrétně zcela nové komplikace, které bude možné na displeji hodinek zobrazovat. 

Nová generace chytrých hodinek, kterou Apple představí už za týden, by se měla naučit na displeji zobrazovat podrobnosti o nadmořské výšce a dále pak zeměpisné délce a šířce. Jedná se sice o komplikace, které nebudou přínosem pro všechny majitele Apple Watch, přesto se však budou mnohým zajisté hodit. Apple jejich zařazením do ciferníků navíc opět potvrzuje, že hodinkami cílí především na uživatele vyznávající aktivnější životní styl, jelikož tyto funkce využijí ve valné většině případů právě oni při různých túrách či jiných toulkách přírodou. 

Přestože se jedná ryze o softwarovou záležitost, je velmi pravděpodobné, že se jí dočkají jen a pouze nejnovější Apple Watch. Tímto krokem se z nich Apple pokusí udělat produkt s velkým množstvím exkluzivních funkcí, které jiné modely nenabízí, a to i za cenu kritiky, která se na něj zajisté za tento krok snese. Ostatně, i loňské představení některých exkluzivních ciferníků pro Apple Watch Series 4 a následná argumentace tím, že jsou dostupné pouze na těchto hodinkách kvůli jejich většímu displeji se neobešla bez vlny kritiky. Té se však vzhledem k tomu, že mnohé ciferníky dostupné pouze na Apple Watch Series 4 by se na starší generace vešly, nelze divit. 

Zatímco v rámci softwaru toho nabídnou Apple Watch Series 5 podle všeho mnoho exkluzivního, v případě hardwaru se žádné revoluce a vlastně ani velké evoluce nečekají. Design novinky by se neměl od předešlé generace lišit a jedinými většími hardwarovými změnami tak zřejmě bude nový čipset, díky kterému budou hodinky výkonnější, a teoreticky navýšení úložiště, díky kterému by mohly být Watch schopny ještě lépe zastoupit iPhony. Na detaily si ale budeme muset ještě pár dní počkat.

Související články

Dnes nejčtenější

.