Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Technologie s kódovým označením SOLI nemá s „Face ID“ nic společného….. možná by stálo za to ten zdroj přečíst az do konce…

  Kopie Face ID :) Vždyť to je jiná technologie. To je stejné, jako, že Face ID je kopie Android Face Recognition, protože obojí snímá obličej . Samozřejmě chápu, že se jedná o bulvární titulek, který účel splnil. Klikl jsem na článek a ještě ho okomentoval.

  Než začnete článek označovat za bulvární, ukažte mi jeden jediný telefon s 3D snímáním obličeje. Myslím, že v nabídce nic jiného než iPhony nenajdete.

  no neviem označovať to kopiu faceid my príde naozaj trochu bulvárne jedná sa sice o rozpoznanie tváre priestorové ale technológia je úplne iná je to ako povedať že elektro mobil auto tesla je kopia dieselovej audiny oboje nás prepraví z bodu A do bodu B oboje má kolesa ale technológia je iná a nikto nenazve teslu kopiou

  Takto se na to opravdu nahlížet nedá. Ve vašem přirovnání je totiž Tesla 3D sken ala Face ID Applu či Googlu, kdežto Audi je 2D sken.

  to imperator
  https://smartmania.cz/google-pixel-4-nabidne-technologii-ktera-se-dosud-u-smartphonu-neobjevila/

  Chystané Pixely dostanou do vínku technologii Soli, která je postavena na radaru a dalších senzorech, s nimiž je telefon schopný pokročilého hloubkového rozpoznávání okolí. Zatímco radar je technologie známá několik desítek let, speciálnímu týmu Google Advanced Technology and Projects se jej po pěti letech vývoje podařilo zmenšit natolik, aby se vešel do horního rámečku displeje.

  jk001 no to ano ale Soli = bezdotykové ovládanie + pomoc pre „Google FaceID“ stále je ale snímanie tváre funkčne ako u iphonu + rozšírená funkčnosť

  „Nad technologií Soli Google postaví balík funkcí nazvaný Motion Sense, díky kterému bude možné telefon ovládat bezdotykově – např. přeskakovat skladby, odkládat budíky, odmítat telefonní hovory, a to vše pouhým mávnutím ruky.“

  „Soli nebude sloužit jen k bezdotykovému ovládání, ale také k autentizaci uživatele. Namísto potvrzování odemknutí budou nové Pixely díky technologii Soli proaktivně zapínat senzory a odemykat telefon ve chvílích, kdy vycítí, že po tom uživatel touží. Snímání obličeje má prý fungovat v prakticky jakémkoliv úhlu při libovolné orientaci displeje.“

  To ale nerobí výlučne Soli ale Soli + senzory alá FaceID…

  takže „ale technológia je úplne iná“ je podľa mňa identická + spracovanie dát zo Soli ako bonus k tomu…

  Imperátorovi.

  Máš pravdu, spletl jsem se. Ovšem ve chvíli kdy něco označujeme, jako kopii, tak to znamená, že je to prostě kopie. Nemůžeme vědět, zda to Google nevyvýjel paralelně s Applem.U Takové technologie, trvá vývoj ( podle mě ) déle než dva roky. Obzvlášť, když technologie Googlu vypadá promakanější ( 2 IR kamery, integrace Soli )

  Panu redaktorovi

  Říci, že je Audi jako 2d scan a Tesla jako 3d scan zdá se mi býti nešťastné. Jedna z těchto technologii je kompletně lepší než ta druhá. Je to tak i aut? Ne. Obzvlášt, když nebyla Audi konkrétně specifikována.

  Tady ale vůbec nejde o specifikace auta, ale o to, že bylo v komentářích nad vámi zmíněno, že Audi je klasické auto, kdežto Tesla je elektromobil. Z tohoto pohledu je podle mě porovnání 2D a 3D skenu úplně v pořádku.

  … : no ja som ani neriešil či to je kópia, len že ten sken je v podstate asi na úplne rovnakom princípe, ale práca toho skenera bude prepojená so Soli – takže rozšírené možnosti.

  Apple hovoril že to vyvíjal asi 5 rokov alebo tak nejak – Mate 20 pro to mal rok po iphone X – a pochybujem ze v huawei začali pred 6timi rokmi. Každopádne ked si dám do googlu mate 20 pro faceid – prvých 20 článkov je o tom ako sá da oklamať kde čím. To znamená, že najviac babračky je asi so softvérom nie s technológiou výroby tých 4 čidiel – tá technológia je z kinectu kde apple kúpil celý team, takže čo sa týka hw nezačinal absolútne od nuly.

  Soli je niečo nové ale myslím že s tým čo už je na trhu a s nejakým reverzným inžinierstvom a kde čím sa to už dnes do tých 2 rokov dá spraviť, alebo možno aj skôr – duplom vo firme o veľkosti googlu.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.