Zavřít reklamu

O příchodu obřího 16” MacBooku Pro s novým designem a brutálním výkonem se šušká v posledních měsících skutečně často. Nyní práce na tomto stroji potvrdili i zpravodajci z asijského portálu Economic Daily News, kterým je měly odhalit zdroje z dodavatelského řetězce. Podle těch nebude navíc obří jen samotný MacBook a úhlopříčka jeho displeje, ale i cenovka. 

Zdroje znovu potvrdily, že 16” displej nového MacBooku Pro se pochlubí rozlišením 3072 x 1920, z čehož vyplývá, že bude velmi blízké rozlišení 15” MacBooků Pro, které je 2880 x 1800. Tento stroj by se měl zřejmě výkonnostně zařadit někam mezi klasické iMacy a iMacy Pro, jelikož má ztělesňovat brutální výkon a splněné požadavky Pro sféry v kombinaci se stále relativně kompaktními rozměry. Apple si za něj však kvůli tomu nechá i pořádně zaplatit. Za základní verzi má totiž chtít 3000 dolarů, což je jen pro představu o 601 dolarů víc, než kolik si nyní účtuje za 15” MacBook Pro v základní verzi. Ceny jsou navíc samozřejmě uváděny bez daně. Obecně pak označují zdroje novinku za laptop, který svým způsobem předurčí novou cenovou politiku jablečných laptopů pro profesionální sféru. K jaké částce se však zákazníci přiblíží, pokud jej nakonfigurují na maximum zůstává zatím nejasné. Dozvědět bychom se však měli vše podstatné už v říjnu, na který je vydání naplánováno. 

Podzim – období MacBooků

Nebude to však jen zcela nový 16” Pro, který se v říjnu světu představí. Podle zdrojů totiž chystá Apple další upgrade 13” MacBooku Pro a MacBooku Air. Oba tyto modely však dočkaly určitých vylepšení teprve nedávno a tak se jako nejpravděpodobnější forma upgradu zdá v případě Airu nasazení výkonnějšího procesoru a u 13” MacBooku Pro zase možnost konfigurace vyšší RAM. Větší vylepšení by vzhledem k nedávným upgradům nedávala smysl. Se stoprocentní jistotou to ale bude možné potvrdit až na podzim.

Související články

Dnes nejčtenější

.