Zavřít reklamu

Fotoaparát coby součást chytrých hodinek může možná působit zvláštně, není ale něčím výrazně neobvyklým. Dovedete si ale představit fotoaparát na Apple Watch? Společnost Apple zjevně ano. Nechala si patentovat systém, umožňující integraci fotoaparátu do řemínku Apple Watch, nikoliv do hodinek samotných. Flexibilní fotoaparát na řemínku by uživatelé mohli odklopit a nastavit dle libosti.

Patent popisuje chytré hodinky s funkcí fotoaparátu, umístěného nezávisle na těle hodinek. Díky tomu by bylo možné prostřednictvím hodinek pořizovat fotografie z více úhlů a poloh bez ohledu na umístění hodinek jako takových. Takto upravené hodinky by mohly teoreticky zcela nahradit chytré zařízení, vybavené fotoaparátem (smartphone, tablet), nebo alespoň jeho možnosti výrazně rozšířit. Fotoparát by podle patentu měl být umístěn na části řemínku hodinek.

Apple ve svém patentu ale nezapomíná ani na využití kamery na Apple Watch pro účely videohovorů přes FaceTime. S kamerou by totiž bylo možné teoreticky manipulovat a nastavovat ji. Řemínek s připevněnou kamerou by podle patentu měl být tvořen kovy, mechanickými spoji a kombinacemi dalších materiálů a součástek. Optický senzor by mělo být možné připevnit také na tělo hodinek. Stejně jako iPhone by i Apple Watch mohly disponovat oboustrannou kamerou – teoreticky by tedy s jejich pomocí mělo být možné pořídit i 360° video či panoramatický záběr. Mezi oběma optickými senzory by mělo jít snadno přepínat, případně je využívat oba naráz. Pořízení snímku by mělo být možné buďto klepnutím či stiskem přímo na řemínku hodinek, slovním příkazem, nebo stiskem tlačítka přímo na hodinkách či na jejich dotykovém displeji.

Pro patenty, podané společností Apple, je typické jak jejich obrovské množství, tak i to, že často k jejich realizaci vůbec nedojde. Pokud by se tento patent skutečně uplatnil v praxi, znamenalo by to pro uživatele opět o něco menší závislost na iPhonu. Umíte si v praxi představit Apple Watch, vybavené fotoaparátem?

Dnes nejčtenější

Další články