Zavřít reklamu

Využívání počítače bez myši se neumí valná většina z nás prakticky představit. Na trhu jich je naštěstí celá řada, díky čemuž si můžeme vybrat favorita přesně podle svých preferencí. Jednu velmi zajímavou myšku, která nám dorazila do redakce na recenzi, bychom vám rádi představili i my. Pojďme se tedy podívat vertikální Connect IT CMO-2600-BK na zoubek. 

Balení

Výrobce Connect IT zabalil myšku poměrně jednoduše do plastového obalu, do kterého se nedostanete jinak než jeho rozstřižením. V balení naleznete kromě myši i bezdrátový přijímač do počítače, jednu AA baterii a dokonce i certifikát o pravosti. V dnešním světě se totiž bohužel kopíruje opravdu vše. Balení samozřejmě zdobí brandingy Connect IT a to jak zepředu, tak i zezadu. Na zadní straně si potom můžete přečíst klíčové vlastnosti myšky spolu s tím, že výrobce naleznete na Facebooku, YouTube i Instagramu. Nechybí tu ani QR kód pro rychlé přesměrování na web. 

Technické specifikace 

Ještě před zhodnocením myši vás v krátkosti obeznámím s jejími technickými specifikacemi. Myška se může pochlubit bezdrátovou technologií 2,4 GHz, dosahem až 20 metrů od malého USB-A přijímače, velmi snadnou instalací Plug and Play, kdy myš začne fungovat prakticky okamžitě po vsunutí přijímače do USB-A portu Macu, hned šesti tlačítky a posuvným kolečkem či možností přepínat její rozlišení mezi 800, 1200 a 1600 DPI. Těšit se ale můžete třeba i na speciální Smart Power-Saving mód, který má prodlužovat výdrž baterie a či kompatibilitou už s Windows XS a novějšími, potažmo Mac OS X. 

Zřejmě nejzajímavější věcí na celé myši je její zpracování. Nejedná se totiž o typickou myšku, nýbrž o speciálně tvarovaný ergonomický produkt. Práce s ním namáhá v porovnání s klasickou myší zápěstí naprosto minimálně a co víc – drží jej v přirozené poloze, kdy nedochází ke křížení šlach a kostí či útlaku středního nervu v zápěstí. To zjednodušeně řečeno znamená, že vaše ruka prakticky netrpí a po hodinách práce s myší nebolí. Z dlouhodobého hlediska se pak nemusíte obávat například syndromu karpálních tunelů, které trápí čím dál více lidí. Ostatně, i samotný výrobce myšku prezentuje jako de facto zdravotní. Dost ale bylo úvodních formalit, pusťme se do hodnocení testování. 

DSC_0018

Využití v běžném životě 

Přiznám se, že připojení myši s takto netypickým tvarem k mému Macu pro mě byl zprvu vcelku šok. Pokud jste totiž zvyklí roky pracovat s klasickou myší, bude vám chvíli trvat, než si na nový tvar a potažmo jiné položení ruky na desku vašeho pracovního stolu zvyknete. Nechápejte mě však tak, že se jedná o něco nepříjemného – tak tomu totiž rozhodně není. Je to ale zkrátka skutečně nezvyk, který může být prvních pár minut či desítek minut do jisté míry limitující. 

Povrch myšky, která je mimochodem vyrobena z černého a na první pohled vcelku kvalitního plastu, je protiskluzový a ruka na něm tak drží jako přibitá. Skvělému úchopu napomáhá i velikost mnou testovaného modelu, který je určen spíše pro ženy či muže s menší dlaní. Této cílové skupině totiž padne myš do dlaně naprosto dokonale. Lidé s větší rukou by však měli určitě zvolit model větší, jehož využívání pro ně bude pohodlnější. 

Jak už jsem psala výše, instalace myši je extrémně jednoduchá. Stačí totiž jen to, abyste do ní vložili 1 AA baterii, zaktivovali jí spodním spínačem a do počítače, v mém případě tedy Macu, vsunuli miniaturní USB-A přijímač. Myš se s ním ihned spojí a vy s ní tak můžete okamžitě začít pracovat. Veškerá její nastavení na Macu provádíte klasicky přes Předvolby systému a položku Myš. Právě u nastavení je však bohužel první a vlastně jediný zádrhel. Boční tlačítka si totiž nelze jakkoliv nakonfigurovat, takže jsou vám u jablečného počítače k ničemu. To je sice škoda, na druhou stranu se však jedná o myš za necelých 400 korun, která cílí na nenáročné uživatele a tudíž věřím, že i přes tento neduh si své kupce najde. 

Co se týče samotné práce s myškou, tu jsem si vcelku užívala. Je totiž skutečně stabilní, bez problému klouže po téměř jakémkoliv materiálu, je velmi přesná a přijde mi, že i tichá při klikání. Pokud máte tedy pracovní stul například v ložnici a občas jste nuceni pracovat i ve chvílích, kdy vaše drahá polovička spí, rozhodně se nemusíte obávat toho, že byste jí vzbudili – tedy pokud nemá spaní jako na vodě.  

Resumé 

Podtrženo, sečteno – Connect IT CMO-2600-BK je dle mého názoru povedená myš, která cílí především na méně náročné uživatele. Je spolehlivá, designově povedená a myslí i na vaše zdraví. Vroubek u mě má sice na nenaprogramovatelnost tlačítek na macOS, což je pro mě jakožto jablíčkářku velmi omezující, avšak i tak si její využívání dokážu představit. Nalijme si čistého vína – jak často boční tlačítka při kancelářské práci vlastně potřebujeme? Vsadím se, že ve většině případu minimálně. Apropo, u Windows, který je daleko rozšířenější než macOS, se tento nedostatek stejně maže. Pokud tedy hledáte fajn myšku za fajn cenu, tato rozhodně špatnou volbou nebude. 

DSC_0016
mys fb

Dnes nejčtenější

.