Zavřít reklamu

Od úvodní Keynote WWDC 2019 uplyne za pár hodin přesně týden, za který jsme si již podrobně představili mnohé novinky z operačních systémů a poměrně zblízka se podívali i na nový Pro Display XDR a Mac Pro. Zatímco však u operačních systémů zhruba víme, kdy můžeme očekávat vydání jejich ostrých verzí, v případě displeje a Macu Pro byl termín zahájení prodejů zahalen tajemstvími. Apple totiž otázky na dostupnost těchto produktů odbyl jednoduše slovem “podzim”. Nyní však je na svých oficiálních webových stránkách o poznání sdílnější a prozrazuje zde i přesný měsíc. 

Již mnohokrát jsme se přesvědčili, že když Apple uvede jako termín zahájení prodejů měsíc či roční období, nedělá mu problém počkat až do jejich posledních dnů, kdy už mnozí jablíčkáři skoro nedoufají, že se vůbec dočkají. U Macu Pro a displeje je však situace zcela opačná. Pokud totiž na americké verzi webu Applu zvolíte na domovské obrazovce možnost pro upozornění na zahájení prodejů, vyskočí na vás okno s žádostí o vyplnění vašeho mailu, nad kterým Apple uvádí, že produkt na pulty obchodů uvede v září. Je tedy poměrně pravděpodobné, že by mohl tuto dvojici začít prodávat po boku nových iPhonů a Apple Watch, které v září též dorazí. 

Těžko v tuto chvíli říci, jak to s dostupností tohoto stroje ze začátku vůbec bude. Pravdou totiž je, že jen americký Apple nabízí speciální sekci věnovanou právě mu. Na ostatních zahraničních odnožích webu Applu v čele s Německem, Kanadou či Francií byste však hledali podobnou mikrostránku marně. Není tedy zcela vyloučeno, že bude Mac Pro a nový monitor zprvu exkluzivně dostupný pouze pro americký trh a až poté se dostane do celého světa. To by mohlo být zapříčiněno například problémy s výrobou, kvůli kterým by byl Apple schopen zajistit dostatečný počet počítačů jen pro svůj domovský trh. Moudřejší však samozřejmě budeme až za s blížícím se zářím . 

Související články

Dnes nejčtenější