Zavřít reklamu

Součástí nového watchOS je jako již tradičně i několik ciferníků, kterými si budeme moci vyzdobit své Apple Watch. Ty Apple lehce poodhalil už na pondělní WWDC a my vám je v následujících řádcích dopředstavíme jak v rámci textu, tak i galerií. 

California

Jedná se o pěkný minimalistický design, který lze využívat jak v zobrazení na celém displeji, tak i jako klasický kruh. Zatímco první varianta vám mnoho možností k úpravám komplikací nenabídne, druhá díky volným rohům kolem kruhu ano. U obou se navíc můžete těšit na možnost volby stylu čísel. Jelikož však tento ciferník využívá v jednom režimu celý displej, dá se očekávat, že jeho využití na Apple Watch 3 a starších bude okleštěné na možnost využití pouhého kruhu. 

Gradient

Gradientové designové zpracování v posledních měsících ve světě skutečně frčí. Někteří výrobci jej dokonce využívají na záda svých smartphonů, které jsou pak díky tomu svým designem takřka nenapodobitelné. Asi se tak nelze příliš divit tomu, že si s těmito barevnými přechody začal pohrávat i Apple na Watch. Stejně jako u předchozího ciferníku budete mít na výběr jak celodisplejové zpracování (zřejmě opět jen pro AW 4), tak i kruh. I tady platí, že z hlediska komplikací je první varianta de facto nepoužitelná, avšak druhá díky prázdným rohům využít bez problému lze. Na výběr budete mít z celé řady různých barev, díky kterým si barevné přechody přizpůsobíte skvěle k obrazu svému. 

Numerals 

Designově vcelku povedený ciferník, který svým designem lehce připomíná Extra velký ciferník z předchozích verzí watchOS. U tohoto ciferníku si komplikace sice neužijete, avšak zato si budete moci pohrát s barvami jednotlivých čísel a hodinky si tak opět pěkně přizpůsobit. Vybírat budete dále moci i z různých designů čísel, což je rozhodně taky fajn bonus. A to nejlepší – ciferník by měl být dostupný i na Apple Watch 3 a starší bez omezení, jelikož celou plochu displeje nevyužívá. 

Solární

Pokud vás zajímá pohyb slunce po obloze, mohl by se vám nový solární ciferník líbit. Jedná se o zajímavě zpracovaný analogový ciferník, uvnitř kterého můžete pozorovat pohyb slunce na obloze spolu s menším doprovodným ciferníkem, který vám prozradí, v jakém čase zrovna slunce na displeji je v případě, že s ním pohnete pomocí ditigální korunky. Právě ta totiž k jeho ovládání slouží. I tento ciferník by navíc měl být dostupný bez větších omezení na všech modelech, byť možná bez některých komplikací. 

Modulární kompakt 

Ciferník Infograph Modular si získal mezi uživateli Apple Watch Series 4 velkou oblibu a tak není divu, že se Apple rozhodl zapracovat na jeho nové variantě. Ta má název Modular kompakt a umožňuje například jednoduché přepínání mezi analogovými a digitálními hodinami či vložení tří komplikací – konkrétně dvou klasických kruhových a jedné široké, která s využívá třeba pro aktivitu. Stejně jako u předešlého Modularu tu však platí, že se jej dočkají pouze nejnovější Apple Watch Series 4 a potažmo 5, které by měly dorazit letos na podzim. 

Související články

Dnes nejčtenější