Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Download station jsem přestal používat, protože byla zcela uživatelsky neintuitivní a tak pomalá na ovládání, že na své rychlé lince jsem měl soubor vždy stažený rychleji přímo v prohlížeči, než jsem ho naklikal do download station. Například v seznamu stažených souborů není datum stažení a naposledy stažené soubory máte až na konci seznamu. Když se chcete podívat na poslední stahování, musíte se proklikat několika stránkami předchozích stahování nebo je mazat.

  Download station taky nefunguje při stahování souborů z Ulož.to. Stáhne se jen odkaz.

  Návod je zcela nepoužitelný – popisuje to, co každý vidí na obrazovce, ale nejde do hloubky a do souvislostí; zákaznická podpora je skutečně nutnost. Bohužel s ní mám velmi negativní zkušenost. Po 10 mailech ten Ind stále nepochopil, na co se ptám. Chce to velkou trpělivost.

  Pro pobavení ukázka z návodu, kde popisují přesně jen to, co je vidět na obrazovce:

  BT/HTTP/FTP/NZB
  Kliknutím na kartu BT/HTTP/FTP/NZB v dolní části Download Station můžete díky službám stahování BT, FTP, HTTP a NZB provádět následující akce:

  Nastavení služeb stahování BT, FTP, HTTP a NZB.
  Vytváření úloh stahování BT, FTP, HTTP, RSS a NZB.
  Správa úloh stahování BT, FTP, HTTP, RSS a NZB.

  Jako NAS je potřeba, ale DownloadStation bych zrovna moc nechválil. To uživatelské rozhraní dělal evidentně programátor a ne UX specialista. Nekritická chvála v článku ve mě budí podezření na neoznačenou komerční spolupráci.

  Linku musíte mit tedy pekelně rychlou. Já naklikám odkaz na stažení do 5 vteřin. Download Station používám na BT a stahování větších souborů. Pár desítek MB nemá cenu stahovat přes DS.
  V seznamu stažených souborů JE datum stažení (Čas dokončení) https://imgur.com/sQ8RVw7.png
  Naposledy stažené soubory můžete mít na začátku. Stačí sloupec seřadit podle „Počáteční čas“.
  Na poslední stahování se nemusíte překlikávat na konec seznamu, máte ho na začátku nebo jak si sám zvolíte. Nic nemusíte mazat.
  Co se týče rozhraní, je sice graficky jednodušší, ale pro nastavení a ovládání to stačí.
  Této aplikaci jste zřejmě nepřišel na chuť, protože jste využil jen pár základních funkcí.
  Návod, nebo spíše nápověda je sice strohá, ale dá se použít podrobnější. https://www.synology.com/cs-cz/knowledgebase/DSM/tutorial
  Technickou podporu jsem zatím nikdy nepotřeboval, vše je intuitivní. Neměl jsem ani problémy, že bych musel kvůli DS na routeru nastavovat porty.
  Jinak souhlasím, že článek je jen popis toho, co uživatel sám vidí a postupuje jednotlivými kroky.

  Zajímavým doplňkem DS (např. pro Uložto, Youtube) je JDownloader. Možná download station nebudete vůbec potřebovat.
  Funguje to jednoduše, do DS nainstalujete javu, JD, ovlání přes webové rozhraní my.jdownloader.org

  https://prnt.sc/nwjnlt

  Už druhý článek na téma Synology DS, ale jsou to jen zápisky nováčka. Běžný uživatel se nedozví nic, co by sám neviděl, když se do DS přihlásí. Smutné a zbytečné.

  Jak na ulozto do downloadstationu?

  Tak rok zpět bylo funkční udělátko, které tuším napsal nějaký slovák – našel bych to v mailu. Teď lze jen vybrat soubor, přes „externí odkaz“ naklikat captcha a zvolit pomalé stahování. Což je komplikované,pomalé, ale funkční. Kvůli několika souborům ročně (můj případ) to nestojí za námahu.

  Tahle appka je celkem o ničem, radši to stáhnu přes PC a přesunu na NAS ve správci souborů Altap Salamander. Mnohem pohodlnější způsob.

  Vaším způsobem vlastně kopírujete data dvakrát. Musíte si hlídat až se data stáhnout na PC a poté je překopírovat z PC na NAS, což mi jako pohodlnější způsob nepřipadá. Pokud využijete rozšíření do Chrome, nebo Finderu, tak získáte nejrychlejší způsob. Kliknete na webu na odkaz a dáte stáhnout pomocí rozšíření přímo do NASu. Takto mohu stahovat data na NAS i vzdáleně, například z práce, což váš způsob nedovoluje.

  Ahoj. Mám problém. Stahoval jsem přes download station přes sdílej.cz a vše fungovalo super nikolik let a od včerejška nefunguje. Pořád píše chybný odkaz na jaký koliv soubor. Nevíte co s tím?

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.