Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Mně stačilo zajít do iStylu, vyfoukali mi to stlačeným vzduchem a vše zase skvěle fungovalo. 🤷🏼‍♀️ A to jsem si tam šla jen pro radu, co mám dělat. 😃

  Stlačený vzduch se používá na „dočištění“, ale ty dvouleté a starší udusané nečistoty tím ven nedostanete. Na dne konektoru jsou po obou stranách takové dírky, ve kterých ty nečistoty rády drží.

  Zdraví LA

  JaMeMe: Hele, uber, chce to trochu klidu a rozvahy. Záleží, jak moc je konektor zanesený a „udusaný“. Profuk mohl vyřešit problém na 100%, nebo taky jen částečně a za několik týdnů se to může opakovat.
  Lukáš to popisuje správně a má pravdu – v každém případě je to lepší opatrně prošťourat párátkem, hlavně v těch dírkách.

  Me se spis kazdej kabel osoupe a pak to taky prestane nabijet 😂

  Nesmis se ke svym vecem chovat jako hovado. Mne se nikdy zadny kabel neprosoupal, napr. iPad air jsem pouzival pres 5 let a ted mam PRO a pouzivam stale nabijecku a kabel od toho air protoze jsou stejne. Taky mi na zadnem mobilu a tabletu nikdy nepraskl displej atd. Ale je to o pristupu, vazim si svych veci a podle toho s nima zachazim.

  Zdravím,
  párátko je určitě jistota, ale v praxi se stává, že v tom konektoru nakonec zůstane špička párátka zapíchnutá, a situace je pak ještě horší.

  Jehly ani pinzety se nemusíte bát, pokud s nimi nezajedete do pinů – prostoru je tam hodně, takže by se to stát nemělo. A nějaké letmé přejetí stranou jehly/pinzety ty piny nezničí, jsou opravdu odolné.

  Zdraví LA

  Ale může se to jehlou trošku poškrábat! Vím, že to tam sice nepůjde vidět, ale jsem perfekcionalista, nesnáším ani vlásečnicové mikroškrábance, které se na displejích dělají…. Když si představím, poškrábaný vnitřek od jehly, oj jo joj

  Konektor iPhonu jsem čistil už mnohokrát. Používám na to alkohol a malý štěteček, je to hodně účinné. Konektor může být zamaštěný a nevodivý. Ale pozor, alkoholu musí být opravdu jen kapka, která se po chvilce odpaří. Pokud by zatekl do displeje, nebo někam, tak způsobí odlepení např. lcd od skla, nebo něco rozleptá. (osobní zkušenost s jedním androidím telefonem)

  Už jsem to čistil hodně lidem a ten bordel (žmolky) jsou tam fakt dobře udusané, v práci máme 8bar a nikdy to nevyleťelo vždycky to chtělo tenkou jehlu a doslova to vydlabat ale snažit se nedotýkat kontaktů (aby se neohnuly)
  Vždycky každý nechápal co tam všechno vlezlo 😀

  A jak mám vyřešit tento problém u iPhone Xs?
  Nabíjí spolehlivě s USB-C kabelem. Při klasickém USB kabelu začne nabíjet až když zapojím v tomto pořadí:
  1. lighting do telefonu
  2. Nabíječka do zásuvky
  3. USB kabel do nabíječky

  Nejvíc mě to štve v autě. Kde je stejný problém. Takže místo zasunutí jednoho konektoru musím šachovat se dvěma.

  Mně u tý kovový pinzety nebo jehla napadá spíš otázka – nejde s tim konektor propojit a vyšlusovat baterku uvnitř ? Nějaký podrapání nebude mít vliv ale zkratu bych se bál.

  Přesně tohle jsem řešil. Minimálně půl roku jsem si stěžoval na to, že mi nabíjení blbne, konektor vypadává a tak. Pak jsem byl jednou v restauraci a ze srandy jsem strčil párátko do konektoru a ejhle, bordel… Tak jsem to vyšťoural a od té doby je jak novej :D :D

Vložte vlastní komentář

celý text