Zavřít reklamu

Když Apple v září loňského roku představil Apple Watch Series 4, spousty jablíčkářů nadchnul jejich EKG senzor implementovaný do digitální korunky. Nadšení však záhy vystřídalo zklamání, jelikož Apple tuto novinku zpřístupnil jen uživatelům v USA. Z dokumentů v iOS 12.2 ale vyplývá, že bychom se měli spuštění EKG brzy dočkat i v Evropě. 

S novou verzí iOS 12.2 dorazily i aktualizované pokyny pro použití EKG, ve kterých se nově píše o podpoře této novinky v jiných zemích než v USA. Seznam zemí byste tu sice zatím nenašli a Apple jej neuvádí ani na svých oficiálních stránkách věnovaným EKG, nicméně z nové certifikace CE vyplývá, že by měla tato funkce dorazit do všech zemí v Evropském hospodářském prostoru, protože značí, že výrobek je prověřený pro evropský trh a splňuje vše na výbornou. V tom se samozřejmě nachází jak Česko, tak i Slovensko. 

V dokumentaci též naleznete, že zatímco v USA je EKG k dispozici od watchOS 5.1.2, v “non-Amerických” státech bude zpřístupněno až po vydání watchOS 5.2. Tato verze operačního systému však zatím bohužel světlo světa nespatřila, byť je velmi pravděpodobné, že se tak stane v následujících hodinách, maximálně dnech. 

Doufejme, že se tedy očekávání naplní a EKG na české a slovenské hodinky skutečně dorazí. Vzhledem k označení CE to vypadá sice velmi nadějně, nicméně stoprocentní jistotu budeme mít až ve chvíli, kdy si EKG na hodinkách poprvé vyzkoušíme. 

Dnes nejčtenější

Další články