Zavřít reklamu

Přestože jsme se představení nových iPhonů dočkali již zhruba před půl rokem, veškeré porodní bolesti ještě tyto telefony za sebou nemají. Stále více jejich majitelů totiž poukazuje na zahraničních světových fórech na drobný, byť svým způsobem nepříjemný problém. Apple o něm už sice s největší pravděpodobností ví, nicméně k jeho opravě se zatím neodhodlal.

Někteří majitelé vloni představených iPhonů XS a XS Max si všimli, že po jejich ponechání s odemčenou obrazovkou zhruba po dobu 10 vteřin v nečinnosti trpí jejich telefony při vyvolání multitaskingu pro procházení spuštěních aplikací velmi mírným sekáním či opožďováním animací. Poměrně zajímavé však je, že se s tímto problémem setkávají uživatelé už od října loňského roku, kdy se na diskuzních fórech objevily první stížnosti.

Apple si je této vady vědom, neboť některým uživatelům postižených iPhonů se podařilo v této situaci uplatnit reklamaci. Ovšem i u nových iPhonů se tento problém vyskytuje. Jeden uživatel dokonce reklamoval dvakrát, sekané animace po chvilkové nečinnosti se ale nezbavil. Důvod těchto potíží není znám. Jedna z teorií tvrdí, že je to kvůli úspoře energie čipsetu A12 Bionic, který po chvíli nečinnosti zjednodušeně řečeno přestane částečně pracovat, kvůli čemuž není schopen následně důkladně „zaznamenat“ dotyk uživatele. Tato teorie má ovšem jednu vadu. Pokud by na vině byl skutečně A12 Bionic, potížemi by trpěl i iPhone XR, to se ale neděje. Podivné sekání při vstupu do multitaskingu není patrný ani u starších iPhonů.

Video poukazuící na tento problém si můžete prohlédnout ve videu pod tímto odstavcem. Uživatel tam prezentuje problém na svém iPhonu XS Max. Ačkoli se jedná opravdu o minoritní problém, kterého si většina lidí ani nevšimne, někteří uživatelé tvrdí, že je to obtěžující. Co myslíte vy? Děje se vám na vašich iPhonech XS a XS Max něco podobného?

Dnes nejčtenější

Další články