Zavřít reklamu

Společnost Apple nedávno vydala pro svůj iPhone XS a iPhone XR zbrusu nové originální kryty s integrovanou baterií. Výdrž baterie zmíněných smartphonů od Applu je již tak velice obstojná, avšak díky krytům se dostává na zcela novou úroveň. Není se tak čemu divit, že jsou Smart Battery Case mnohými velmi oblíbené. Zdánlivě dokonalý produkt má však pravděpodobně i své mouchy.

Někteří uživatelé si začali na sociálních sítích a diskuzních fórech stěžovat na to, že od chvíle, kdy začali kryty používat, klesla maximální kapacita baterie u jejich iPhonů a to poměrně razantně. Jeden z uživatelů si například na síti Twitter postěžoval, že maximální kapacita baterie u jeho iPhonu klesla kvůli používání krytu s integrovanou baterií z 98 % na 94 % za sedm dní, a poznamenal, že takový pokles dosud nezaznamenal. Na jeho tweet odpověděl další uživatel, u kterého se vyskytl tentýž problém. Podobných stížností se objevilo povícero, žádnou z nich ale zatím nelze spolehlivě ověřit, ani prokázat, že jde skutečně o následek používání Smart Battery Case.

Jelikož se Apple k celé situaci zatím nevyjádřil, můžeme jen spekulovat nad tím, zda jsou kryty pro nové iPhony svým způsobem skutečně závadné či nikoliv. Faktem však je, že tak rychlý pokles, jaký uživatelé popisují na sociálních sítích, rozhodně normální není a pokud by byl opravdu zapříčiněn novým krytem, měl by Apple důvod ke starostem.  Vzhledem k typu příslušenství se totiž nedá tak úplně předpokládat, že by problém vyřešil jen pouhou softwarovou aktualizací. Stejně tak se však zdá na druhou stranu nepravděpodobné, že by si před vydáním krytů podobného problému nevšiml.

battery smart case

Související články

Dnes nejčtenější

.