Zavřít reklamu

Jednou z nejvýznamnějších funkcí nové macOS Mojave je bezesporu podpora pro Dark Mode. Po jeho aktivaci se přepne uživatelské rozhraní systému i aplikací do tmavého režimu, který nejenom že dobře vypadá, ale také je ve večerních hodinách příjemnější pro sledování. A Letem světem Applem se nyní stává jednou z prvních webových stránek na světě, která podporuje Dark Mode přímo v prohlížeči.

Internetové stránky nebyly schopné přepínat na tmavý režim podle nastavení macOS Mojave. Tedy až do teď. Apple totiž v nové verzi Safari umožňuje webům rozpoznat, zdali má jejich návštěvník aktuálně zapnutý Dark Mode či nikoli a podle toho přizpůsobit vzhled své stránky. Pokud si tedy aktivujete tmavý režim, přebarví se do černa i rozhraní webu. Je však potřeba, aby vývojáři své stránky aktualizovali a Letem světem Applem je jednou z prvních na světě, která novou funkci podporuje.

Takto vypadá Dark Mode na Letem světem Applem:

Pokud si chcete funkci vyzkoušet a přepnout si tak LsA do Dark Mode, musíte si na Macu stáhnout Safari Technology Preview 68. Jedná se o speciální verzi prohlížeče, skrze kterou Apple testuje všechny novinky, jež následně hodlá použít. V klasické verzi Safari by se podpora pro tmavý režim webových stránek měla objevit s příchodem macOS Mojave 10.14.1, který je aktuálně ve čtvrté fázi beta testování. Nicméně je také možné, že dorazí až začátkem příští roku.

LSA Dark Mode
LSA Dark Mode

Související články

Dnes nejčtenější

.