Zavřít reklamu

Jednou z nejvýznamnějších funkcí nové macOS Mojave je bezesporu podpora pro Dark Mode. Po jeho aktivaci se přepne uživatelské rozhraní systému i aplikací do tmavého režimu, který nejenom že dobře vypadá, ale také je ve večerních hodinách příjemnější pro sledování. A Letem světem Applem se nyní stává jednou z prvních webových stránek na světě, která podporuje Dark Mode přímo v prohlížeči.

Internetové stránky nebyly schopné přepínat na tmavý režim podle nastavení macOS Mojave. Tedy až do teď. Apple totiž v nové verzi Safari umožňuje webům rozpoznat, zdali má jejich návštěvník aktuálně zapnutý Dark Mode či nikoli a podle toho přizpůsobit vzhled své stránky. Pokud si tedy aktivujete tmavý režim, přebarví se do černa i rozhraní webu. Je však potřeba, aby vývojáři své stránky aktualizovali a Letem světem Applem je jednou z prvních na světě, která novou funkci podporuje.

Takto vypadá Dark Mode na Letem světem Applem:

Pokud si chcete funkci vyzkoušet a přepnout si tak LsA do Dark Mode, musíte si na Macu stáhnout Safari Technology Preview 68. Jedná se o speciální verzi prohlížeče, skrze kterou Apple testuje všechny novinky, jež následně hodlá použít. V klasické verzi Safari by se podpora pro tmavý režim webových stránek měla objevit s příchodem macOS Mojave 10.14.1, který je aktuálně ve čtvrté fázi beta testování. Nicméně je také možné, že dorazí až začátkem příští roku.

LSA Dark Mode
LSA Dark Mode

Dnes nejčtenější

.