Zavřít reklamu

Zákazníci z celé Evropy a Asie netrpělivě čekali, než Apple začne prodávat první generaci iPadu také mimo americký kontinent, ale nakonec se 28. května 2010 dočkali. Apple přesně před 8 lety totiž spustil prodej jablečného tabletu i na evropských a asijských trzích.

Apple začal prodávat iPad v USA začátkem dubna, nicméně zákazníci z jiných koutů světa si museli skoro dva měsíce ještě počkat. Důvodem byla obrovská poptávka po tomto průkopnickém zařízení.

Apple během prvního měsíce prodal milion iPadů a snažil se uspokojit ohromnou poptávku, až nakonec neměl jinou možnost, než zahájit prodej na jiných trzích později. „Chtěl jsem se ho dotknout co nejdříve. Cítil jsem opravdové vzrušení, když jsem ho měl konečně v ruce,“ řekl tehdy devatenáctiletý Japonec, který tábořil před Apple Storem v Tokiu, aby byl mezi prvními zákazníky.

Podívejte se, jak vypadal iPad první generace (Zdroj: Wikipedie):

Právě iPad má na svědomí to, že Apple v žebříčku nejcennějších společností na světě předběhl Microsoft. Pro Apple to byl výjimečný obrat, protože se z téměř zkrachovalé firmy stal technologický gigant, a to za necelých patnáct let.

První generace iPadu měla tloušťku 0,5 palce a vážila 680 gramů. Dále se chlubila 9,7palcovým multitouch displejem a 1GHZ čipem A4. V nabídce byla úložiště v rozmezí od 16 GB do 64 GB. Tehdy iPad ještě nedisponoval kamerou, ale i přesto se jednalo o nejrychleji prodávanou řadu produktů v historii Applu.

ipad prvni generace fb

Související články

Dnes nejčtenější

.