Zavřít reklamu

Občas je každý z nás v dnešní době nucen i v autě použít telefon. Teda samozřejmě ne všichni, ale občas prostě potřebujete vědět, jestli už vám přišla dlouho očekávaná zpráva od kamaráda, který je několik tisíc kilometrů daleko od vás. Proč ale zbytečně riskovat ztrátu bodů a pokutu, když si můžete za pár stovek pořídit držáky do auta? Taktéž si myslím, že v dnešní době je velikým trendem používání navigace z telefonu, kdy jednoduše stačí z App Store stáhnout aplikaci, navolit kam chcete jet, telefon vložit do držáku a vyrazit na výlet.

Přesně pro tyto situace jsem si pro vás dnes připravil recenzi dvou držáků do automobilu. Ačkoliv se to nemusí zdát, i držáky jsou odlišné. Dnes se proto podíváme rovnou na dva držáky. První je hoco. Magnetic, který se připevňuje do mřížky / průduchu auta a váš telefon drží za pomocí magnetu. Druhý je poté klasický iOttie Easy One Touch 3, který se pomocí přísavky připevní na čelní sklo auta.

hoco. Magnetic

Jako první si do hledáčku vezmeme držák od společnosti hoco., přesněji hoco. Magnetic. Tento držák se vyznačuje tím, že nemá přísavku, nýbrž úchyt, pomocí kterého můžete držák připevnit za kterýkoliv průduch ve vašem autě. Jak už název samotného držáku napovídá, telefon na tento držák připevníte pomocí magnetické síly. Přesněji pomocí magnetické nálepky, kterou si přilepíte například na obal telefonu.

Oficiální specifikace

hoco. Magnetic se chlubí především jednoduchou instalací, kterou provedete za několik sekund. Stačí vzít dva díly, spojit je k sobě, zajistit a je hotovo. Instalace do samotné mřížky probíhá podobně, kdy držák nasadíte na průduch a zajistíte. Po zajištění lze držák různě otáčet do kteréhokoliv směru, tzn. že lze zajistit 360° rotaci. Samozřejmě, tím, že telefon nikam nevkládáte, je držák kompatibilní se všemi telefony. Záleží jen na vás, kam si magnetickou nálepku nalepíte.

Balení a zpracování

Balení samo o sobě působí poněkud luxusnějším dojmem. V případě, že si objednáte hoco. Magnetic, získáte stylovou krabičku laděnou do bílé a červené barvy. Po vysunutí krabičky na vás jako první vykoukne samotný držák a poté druhá krabička, ve které se nachází druhá část držáku. Pod čtvercovou krabičkou se nachází sáček, který obsahuje dvě magnetické podložky.

Co se týče zpracování držáku – nemám co vytknout. Držák působí velice kvalitním dojmem a když jsem ho poprvé vzal do ruky, věděl jsem, že držím opravdu kvalitní výrobek. hoco. Magnetic je zhotoven z tvrzeného plastu a plocha, která se dotýká magnetické podložky, je gumová.

Osobní zkušenost

Zkušenost s tímto držákem mám víceméně kladnou. Bohužel ale musím vytknout jednu věc – ne do každého auta se tento držák hodí. Některá novější auta už nemají mřížky, které jsou pevné – většinou jde s těmito průduchy různě otáčet a štelovat je, což může být problém. Držák samozřejmě něco váží a o to víc poté váží tehdy, kdy na něj položíte telefon. Proto buďte opatrní, abyste si průduchy ve vašem plechovém miláčkovi nějakým způsobem nepoškodili.

iOttie Easy One Touch 3

Druhý v pořadí tady máme držák iOttie Easy One Touch 3, který je na rozdíl od hoco. Magnetic, dá se říct, úplně jiný. Easy One Touch 3 má přísavku, která je mimo jiné velice zajímavá. Jedná se o tzv. lepící přísavku, která drží nejen pomocí vzduchu, ale taktéž pomocí jakéhosi gelového lepidla, které je na přísavce naneseno. Držák tedy můžete primárně připevnit na čelní okno vašeho vozidla, odkud na 100 % samovolně nespadne. Držáku od iOttie má zajímavý způsob, kterým zařízení do držáku zajistíte. Jsou zde dvě páčky, které stisknete a poté vložíte telefon do držáku. Poté na zařízení zatlačíte prstem – držák se „scvakne“ a začne pomocí druhých, větších „pacek“, pevně držet zařízení. Skvěle vymyšleno.

Oficiální specifikace

iOttie Easy One Touch 3 se chlubí především jednoduchostí připevnění zařízení, což jsem vám popsal už výše. Stiskneme boční páčky, vložíme telefon a zatlačíme směrem do držáku – to je vše. Zařízení zde bude držet jako přibité. Mezi další kladnou vlastnost patří již zmiňovaná lepivá přísavka, která se velice pevně připevní tam, kde potřebujete – buď na čelní okno nebo například na palubovku. V případě, že budete chtít držák sundat a na přísavce bude přilepený různý nepořádek, stačí ji opláchnout vodou a nechat uschnout. Veškeré vlastnosti přísavky se obnoví a bude jako nová.

Balení a zpracování

Poté, co vám pošťák tento držák přinese, se můžete těšit na bílo zelenou krabičku, na které jsou mimo držáku vyobrazeny obrázky, díky nichž se můžete inspirovat, kam všude můžete držák připevnit. Uvnitř krabice se nachází dva díly, které stejně jako u držáku hoco. Magnetic spojíte dohromady. Mimo držáku se pak v balení nachází ještě druhá gelová přísavka, návod k použití a propagační materiály.

Proti zpracování nemám ani zde, co bych vytkl. Držák působí robustně a kvalitně, opět si lze jeho úhel nastavit dle potřeby tak, jak zrovna potřebujete. Mezi skvělou věc patří výsuvné rameno, pomocí kterého si může vaše zařízení přisunout blíže k sobě.

Osobní zkušenost

Držák je skvělý, jen vám doporučuji, abyste si dopředu dobře rozmysleli, kam jej chcete umístit, a kde bude. V mém případě jsem držák poprvé nalepil a poté, když jsem ho chtěl sundat, musel jsem s lepivou přísavkou chvilku bojovat. Přísavka doopravdy drží, a to velmi pevně a zcela jistě držák jen tak nespadne. Naštěstí po přísavce na čelním okně nezůstalo žádné lepidlo, ale pouze jenom jakýsi „flek“, který stačilo přetřít hadříkem.

Závěr

Pokud hledáte držák do auta pro vaše zařízení, můžu vám oba dva tyto držáky doporučit. Každopádně je nutné si určit, jestli chcete klasický držák, který si připevníte na čelní sklo, a nebo raději sáhnete po menším magnetickém držáku do průduchu vozidla. Ať si vyberete iOttie Easy One Touch 3 nebo hoco. Magnetic, rozhodně ani jednou volbou nešlápnete vedle. Oba dva držáky působí kvalitním dojmem a jsou vyrobeny z prémiových materiálů. S klidnou hlavou vám můžu oba dva tyto držáky doporučit.

Slevový kód

Ve spolupráci se společností iPouzdro.cz jsme si pro vás připravili 10% slevový kód, který můžete uplatnit na všechny držáky v nabídce. Stačí při objednávce zadat kód (bez uvozovek) „lsacrhld„. Kód je platný do 8. května 2018, a proto určitě neváhejte a uplatněte jej co nejdříve.

Veškeré držáky můžete zakoupit buď z odkazu výše a nebo přímo na prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha.

rsz_ipouzdroprodejna
hoco_ipouzdro_Fb

Související články

Dnes nejčtenější

.