iStores.sk
iStores.sk

Staňte se inženýrem lidského těla ve hře Homo Machina

Behom tohtoročnej GDC (Game Developers Conference) bolo predstavené nespočetné množstvo zaujímavých herných titulov naprieč všetkými platformami. Do zoznamu hier pre iOS sa pridáva aj nezvyčajná, no o to viac lákavá hra Homo Machina.

Za herným projektom Homo Machina stoja publisheri z ARTE. Ak vám toto meno nič nehovorí, ide o francúzsko-nemeckú televíznu stanicu, so sídlom v Štrasburgu. Za poslednú dekádu figuruje spomínaná stanica aj ako vydávateľ vo svete videohier. ARTE má na krku úspech v podobe herných titulov ako sú Type: Rider, Californium alebo Bury me, my love. Najnovším počinom štúdia je hra Homo Machina, v ktorej preskúmate ľudské telo v mechanickej podobe.

Hra je vytvorená na základe myšlienky nemeckého lekára Fritza Kahna, ktorý pri popisovaní činností ľudského tela využíval mechanické metafory. Graficky aj príbehovo je titul naozaj výnimočný a unikátny. Kahnove dychberúce ilustrácie, ktoré stvárňujú ľudský organizmus ako prešpekulovaný systém, v ktorom je všetko do bodky nastavené, previedli do hernej podoby developeri z Darjeeling Production.

Táto 2D príbehová skladačka vás prevedie naprieč celým ľudským telom a hravou formou vám priblíži anatómiu a celkový chod nášho vnútra. Príbeh bude ponúkať 20 levelov, v ktorých sa chopíte úlohy mechanikov starajúcich sa o bezchybnú činnosť ľudských funkcií.

Filmová a videoherná produkcia nám ponúkla pohľad do vnútra ľudského tela už nespočetne veľa krát, no máloktoré spracovanie sa môže detailnosťou rovnať ilustráciám od Fritza Kahna. Po grafickej a technickej stránke je hra zvládnutá bravúrne, vítaným bonusom je aj edukatívny nádych.

  • Hra Homo Machina príde na iOS zariadenia už behom tejto jari.

Zdroj: thekoalition

Leitz
Vstoupit do diskuze (0)

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Leitz