Zavřít reklamu

Behom tohtoročnej GDC (Game Developers Conference) bolo predstavené nespočetné množstvo zaujímavých herných titulov naprieč všetkými platformami. Do zoznamu hier pre iOS sa pridáva aj nezvyčajná, no o to viac lákavá hra Homo Machina.

Za herným projektom Homo Machina stoja publisheri z ARTE. Ak vám toto meno nič nehovorí, ide o francúzsko-nemeckú televíznu stanicu, so sídlom v Štrasburgu. Za poslednú dekádu figuruje spomínaná stanica aj ako vydávateľ vo svete videohier. ARTE má na krku úspech v podobe herných titulov ako sú Type: Rider, Californium alebo Bury me, my love. Najnovším počinom štúdia je hra Homo Machina, v ktorej preskúmate ľudské telo v mechanickej podobe.

Hra je vytvorená na základe myšlienky nemeckého lekára Fritza Kahna, ktorý pri popisovaní činností ľudského tela využíval mechanické metafory. Graficky aj príbehovo je titul naozaj výnimočný a unikátny. Kahnove dychberúce ilustrácie, ktoré stvárňujú ľudský organizmus ako prešpekulovaný systém, v ktorom je všetko do bodky nastavené, previedli do hernej podoby developeri z Darjeeling Production.

Táto 2D príbehová skladačka vás prevedie naprieč celým ľudským telom a hravou formou vám priblíži anatómiu a celkový chod nášho vnútra. Príbeh bude ponúkať 20 levelov, v ktorých sa chopíte úlohy mechanikov starajúcich sa o bezchybnú činnosť ľudských funkcií.

Filmová a videoherná produkcia nám ponúkla pohľad do vnútra ľudského tela už nespočetne veľa krát, no máloktoré spracovanie sa môže detailnosťou rovnať ilustráciám od Fritza Kahna. Po grafickej a technickej stránke je hra zvládnutá bravúrne, vítaným bonusom je aj edukatívny nádych.

  • Hra Homo Machina príde na iOS zariadenia už behom tejto jari.
Homo Machina
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: thekoalition

Související články

Dnes nejčtenější