Zavřít reklamu

Není tomu ani 24 hodin, co nám Apple ukázal svůj nový iPad a už tu jsou jeho první benchmarky, díky kterým si můžeme udělat alespoň částečně obrázek o jeho výkonu. Jelikož jej Apple osadil čipem A10 Fusion, očekávaly se od nového iPadu poměrně zajímavé věci a ty skutečně v benchmarcích naplnil. Nový jablečný tablet je totiž zhruba stejně výkonný jako iPhone 7 a 7 Plus.

Díky benchmarkům, které stihl po včerejším představení na testovacím kusu provést redaktor portálu iMore, už nyní víme, že na jedno jádro dosáhne nový iPad skóre 3254 bodů, což je jen o něco méně než zvládne na jedno jádro iPhone 7 (3295 – pozn.red.). Kdyby vás pak zajímalo skóre 10,5” iPadu pro s čipem A10X Fusion, ten na jedno jádro získal 3904 bodů.

V testu více jader však nový iPad poměrně překvapil a přestože v sobě skrývá “jen” 2 GB RAM paměti, dokázal překonat iPhone 7 Plus se 3 GB RAM paměti. iPad totiž dosáhl skóre 5857 bodů, kdežto iPhone 7 Plus “jen” 5411 bodů. Na 10,5” iPad Pro pak nový iPad značně ztrácí, jelikož Pro získalo v testu 9292 bodů. Z benchmarků je tak jasně patrné, že se nový iPad s procesorem A10 Fusion nataktovaným na 2,2 GHz určitě neztratí. Jeho výkon je totiž vskutku dobrý a pro běžného uživatele absolutně dostačující.

Kdybychom pak chtěli nový iPad s iPadem Pro ještě více porovnávat, všimneme si u něj například absence blesku na jeho zadní straně. U iPadu též nenaleznete funkci True Tone pro přizpůsobení teploty barev podle prostředí či ProMotion (obnovovací frekvence 120 Hz). Vystačit si též musíme s omezeným úložištěm 32GB nebo 128GB, zatímco iPad Pro nabízí 64GB, 256GB a obřích 512GB. Na druhou stranu je však nový iPad v základní verzi více než dvakrát levnější než jeho základní bratříček Pro. Za cenu, kterou si za něj Apple účtuje, se tedy tento nový jablečný tablet určitě vyplatí.

new ipad
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější