Zavřít reklamu

Když jsem od společnosti iPouzdro.cz dostal možnost vybrat si několik produktů k recenzi, mezi první z výběru patřil bezesporu nejen voděodolný obal Catalyst pro iPhone X. Kryt Catalyst mě hned na první pohled zaujal, a tak jsem ani chvíli neváhal a rozhodl jsem se, že právě o něm napíšu recenzi. Možná si řeknete: „Proč bychom měli dávat už tak voděodolný iPhone X do dalšího voděodolného obalu?“ Jde o to, že jak zcela jistě víte, Apple neposkytuje záruku na poškození zařízení vodou. Pokud se tedy v případě vašeho iPhonu X stala nedejbože nějaká výrobní vada a dostala se do něj voda, na reklamaci určitě neobstojíte a můžete se rozloučit s téměř třemi desetitisíci korun. Vsadím se, že nechcete, aby se taková situace stala a přesně proto je zde voděodolný kryt Catalyst.

Oficiální specifikace a přednosti obalu

Voděodolný obal Catalyst se mimo voděodolnosti až do 10 metrů (certifikace IP68) chlubí také 360° protekcí celého telefonu, včetně displeje a čočky fotoaparátu. Dále také můžeme vyzdvihnout odolnost proti pádům až z výšky dvou metrů. Obal Catalyst je rovněž odolný proti sněhu, hlíně a písku, a to proto, že je celý telefon „uzavřen“ v krytu. Není tedy šance, že by se voda nebo nečistoty dostaly do styku s iPhonem. Kryt se také jednoduše instaluje a stejně jednoduše jde samozřejmě za zařízení sundat. Samozřejmostí je také plná podpora bezdrátového nabíjení i skrze obal. Taktéž se nemusíte bát, že v případě, kdy budete mít nasazen obal, neuslyšíte vaši oblíbenou hudbu. I na tohle Catalyst myslel a do krytu vytvořil otvory, díky kterým projde zvuk skrz. A pokud se bojíte, že si s nasazeným krytem nenabijete telefon, tak se mýlíte. iPhone samozřejmě nabijete i s nasazeným krytem – Catalyst vymyslel záslepku, kterou lze v případě nutnosti nabít zařízení odklopit. Celkově musím Catalyst pochválit za celé zpracování a jednoduchost používání, o tom ale později.

Balení

Pokud se rozhodnete, že si objednáte obal Catalyst, pošťák vám přinese stylovou tmavou krabičku. V krabičce se nachází dva díly  krytu. První část je určená k ochraně displeje díky průhledné fólii a zároveň k ochraně bočních stran telefonu pomocí pogumovaného polykarbonátu. Druhá část je tvořena ze zadní plastové části, která se nacvakne na první díl. Součástí balení je ještě šňůrka, kterou si můžete přivázat ke krytu. Na celý obsah balení se můžete podívat v galerii níže.

Zpracování a design krytu

Pokud chceme odolný kryt vůči přírodním vlivům, musíme samozřejmě obětovat kus z designu. Catalystu se ale v tomto případě povedlo z designu ubrat opravdu minimum a na to, že je kryt určený především na ochranu zařízení, má jednoduchý design. Celý kryt je laděn do černé barvy, tedy kromě zad, která jsou průhledná tak, aby vynikl design iPhonu X. Na zádech se sice po chvilce objeví otisky prstů, ale to není žádný problém – stačí ho umýt pod vodou. Na pravé straně krytu se nachází decentní logo firmy Catalyst.

Zpracování tlačítek je sice jednoduché, ale v jednoduchosti je krása a určitě ničím neurazí. Co je ale více než zajímavé, je řešení přepínače tichého režimu na levé horní straně telefonu. Z iPhonů jsme zvyklí tichý režim přepínat stylem nahoru a dolů. Zde je ale přepínač vyřešen úplně jinak, a to pomocí kolečka, kterým otáčíme k sobě a od sebe. Můj prvotní pocit z tohoto „kolečka“ byl velice rozpačitý, ale poté, co jsem ho vyzkoušel, ze mě veškerá rozpačitost opadla, protože funguje bravurně a bez sebemenšího problému. Jeden nedostatek ale kryt má – tím, že je vcelku úzký a obepíná iPhone opravdu pevně, tak se mi občas stalo, že se nějaké tlačítko stisklo bez toho, aniž bych chtěl. Tato nepříjemnost se ale stává doopravdy jen velice zřídka. Je taky možné, že jsem telefon zrovna uchopil příliš velkou silou. Každopádně si dávejte pozor, pokud máte nalepené na displeji tvrzené sklo, jelikož toto pouzdro nelze kombinovat s ochrannou fólií či sklem, protože ochrannou vrstvu displeje už pouzdro obsahuje.

Využití obalu

Abych se dozvěděl, jestli za cenu přes dva tisíce korun opravdu stojí, ponořil jsem kryt s telefonem do vody na dobu 5 minut.  Pouzdro jsem poté z iPhonu X sundal a nikde nebyla ani jedna jediná kapka vody. Shodou okolností kryt od této značky vlastní i kamarád. Obal Catalyst pro iPhone 7 dle jeho už ho několikrát zachránil před nechtěnou destrukcí iPhonu a je s ním i po delší době více než spokojený.

Slevový kód

Jak už to bývá zvykem, a jak jste si mohli všimnout v nadpisu, mám pro vás zároveň i slevový kód k zakoupení vysoce odolných Catalyst obalů. Pokud zadáte při objednávce kód catalsa10, získáte slevu 10 % a dopravu zdarma. Sleva platí do 14. 2. 2018.

Závěr

Pokud patříte mezi dobrodruhy, kteří dělají extrémní sporty, a nebo jen jednoduše sháníte obal pro vašeho jablečného miláčka do extrémních podmínek, je pro vás obal od Catalystu tím pravým ořechovým. Jednoduchý a pěkný design spojený s plnou funkčností zařízení dělá z Catalystu jeden z nejlepších obalů v jeho cenové relaci. Za zapůjčení tohoto krytu bych chtěl poděkovat společnosti iPouzdro.cz, která mimo jiné nyní nabízí valentýnskou slevu trvající do 14. 2. 2018 na originální lightning kabely. Lightning kabely zde nyní koupíte za pouhých 169 Kč.

Obaly Catalyst jsou k dispozici v různých barvách pro iPhone X, iPhone 8, iPhone 7, iPhone 6s a iPhone 6 včetně Plus verzí a zakoupíte je zde:

Pouzdro Catalyst můžete zakoupit buď z odkazů výše a nebo přímo na prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha.

rsz_ipouzdroprodejna
catalyst_ipouzdro_fb

Dnes nejčtenější

.